Dziewczynka z zapałkami: Dzieci pakują zakupy i zbierają...

Dziewczynka z zapałkami: Dzieci pakują zakupy i zbierają pieniądze

Adrian Kuźmiuk

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

Akcja "Dziewczynka z zapałkami" odbywa się przez jeden weekend w miesiącu

Akcja "Dziewczynka z zapałkami" odbywa się przez jeden weekend w miesiącu ©fot. Wojciech Oksztol

Dziewczynka z zapałkami to akcja prowadzona w sklepie Carrefour. Dzieci pakują zakupy klientów i zbierają pieniążki dla najuboższych uczniów.
Akcja "Dziewczynka z zapałkami" odbywa się przez jeden weekend w miesiącu

Akcja "Dziewczynka z zapałkami" odbywa się przez jeden weekend w miesiącu ©fot. Wojciech Oksztol

Zbieramy pieniążki na obiady, wyprawki i ferie dla najbardziej potrzebujących dzieci - mówią Weronika Lisowska i Wiktoria Sztachelska z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6.

Ubrani w baśniowe stroje wolontariusze z Klubu Ośmiu pakowali wczoraj zakupy klientom Carrefoura. W ten sposób kwestowali na rzecz najuboższych uczniów. Tym, którzy nie szczędzili datków, wolontariusze rozdawali czarodziejskie zapałki.

Fundacja "Dziewczynka z zapałkami" pochodzi z Łodzi. Pomaga dzieciom z całej Polski. Opłacają ich obiady, organizuje wyjazdy wakacyjne i ferie. Klub Ośmiu działający przy Szkole Podstawowej nr 44 od dwóch lat współpracuje z fundacją. Pieniądze, które zbiorą, są przeliczane i przesyłane do Łodzi.

- Fundacja rozdziela je na uczniów najbardziej potrzebujących - mówi Anna Samborska, opiekun szkolnego wolontariatu w SP nr 44. - Zasponsorowała też wyjazdy na wakacje i ferie najbardziej oddanym wolontariuszem z naszej szkoły.

Akcja "Dziewczynka z zapałkami" odbywa się przez jeden weekend w miesiącu. Jest tak popularna, że przyłączają się do niej wciąż nowe szkoły.Każdy, kto będzie robić zakupy w sobotę i niedzielę w sklepie Carrefour na Zielonych Wzgórzach, może wspomóc potrzebujące dzieci.


Czytaj e-wydanie »

Komentarze (2)

Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Poranny.pl poleca

Wideo