UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Szybkie kasy w Carrefourze nie spełniają swojej roli

  Szybkie kasy w Carrefourze nie spełniają swojej roli

  Adrian Kuźmiuk

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Szybkie kasy w Carrefourze nie spełniają swojej roli

  Szybkie kasy w Carrefourze nie spełniają swojej roli ©Fot. archiwum

  Kobiety w ciąży, z małymi dziećmi i osoby niepełnosprawne - dla nich przeznaczone są kasy pierwszeństwa. Jednak nikt tego nie przestrzega. Carrefour twierdzi, że na brak kultury klientów nic nie może poradzić.
  Szybkie kasy w Carrefourze nie spełniają swojej roli

  Szybkie kasy w Carrefourze nie spełniają swojej roli ©Fot. archiwum

  Przez dziewięć miesięcy ciąży ani razu nie ustąpiono mi pierwszeństwa w kolejce w Carrefourze przy tzw. szybkiej kasie - napisała do nas pani Joanna. - Kilkakrotnie zwracałam uwagę w punkcie obsługi, ale nic to nie dało.

  Specjalne kasy pierwszeństwa w Carrefourze przy ul. Wrocławskiej mają służyć szybszej obsłudze kobiet w ciąży, osób niepełnosprawnych oraz osób w towarzystwie dzieci w wieku do lat czterech. Są oznakowane, ale nie spełniają swojej roli.

  - Teraz jestem z małym dzieckiem i przez cztery miesiące także nie spotkałam się z przychylnością, ani ze strony klientów, ani ze strony kasjerek - pisze pani Joanna. - Przy kasach pierwszeństwa nie stoją ludzie niepełnosprawni ani ciężarne kobiety, tylko osoby zdrowe. Gdy zwracałam im uwagę odpowiadali, że powinnam dziecko zostawić w domu.

  Zwróciła uwagę kasjerce, która odpowiedziała, że nie należy to do jej obowiązków.

  - Zgodnie z obowiązującym regulaminem, kasjer nie może odmówić obsłużenia żadnego klienta, który chce skorzystać z kasy pierwszeństwa - mówi Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i Komunikacji Zewnętrznej Carrefour Polska. - Jedyne co może zrobić, to poinformować klienta o przeznaczeniu kasy i poprosić, żeby w przyszłości wybrał inna kasę, tak aby kasa pierwszeństwa była dostępna tylko dla osób, dla których została przygotowana.

  Maria Cieślikowska dodaje, że kasjerzy mogą zwrócić uwagę tylko i wyłącznie klientom, którzy znajdują się bezpośrednio przy nich, nie są natomiast w stanie informować klientów, którzy znajdują się np. na końcu kolejki.

  - Poza sugestiami, pracownicy Carrefour nie mają możliwości, aby w inny sposób nakłonić klientów do korzystania z pozostałych kas - mówi. - W tego typu sytuacjach, bardzo dużo zależy więc od wrażliwości społecznej i poziomu kultury klientów. W sklepach istnieje specjalne oznakowanie tego typu kas, więc klienci mają pełną wiedzę na temat ich przeznaczenia.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (66)

   Wszystkie komentarze (66) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama