MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Futbol amerykański. Primacol Lowlanders - Warsaw Eagles 27:12 (zdjęcia)

Primacol Lowlanders - Warsaw Eagles 27:12
Primacol Lowlanders - Warsaw Eagles 27:12 Andrzej Zgiet
Pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach Topligi odnieśli Primacol Lowlanders Białystok, pokonując w niedzielę u siebie Warsaw Eagles 27:12.

Primacol Lowlanders 27(0,20,7,0)

Warsaw Eagles 12 (6, 0, 6, 0)

I kwarta: 0:6 przyłożenie Jakuba Kłoskowskiego po 40-jardowej akcji po podaniu Karola Żaka.

II kwarta: 7:6 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 30-jardowej akcji po podaniu Jabari Harrisa (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski);

13:6 przyłożenie Damiana Kołpaka po 12-jardowej akcji po podaniu Harrisa;

20:6 przyłożenie Ronalda Longa po 35-jardowej akcji po podaniu Harrisa (podwyższenie za jeden punkt Zalewski);

III kwarta: 27:6 przyłożenie Harrisa po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Zalewski);

27:12 przyłożenie Tomasza Ochnio po 6-jardowej akcji po podaniu Żaka.

Pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach Topligi odnieśli Primacol Lowlanders Białystok, pokonując wczoraj u siebie Warsaw Eagles 27:12.

- Jakby nie było to nasz historyczny triumf - w końcu po raz pierwszy pokonaliśmy Eagles. To był jeden z tych meczów które musieliśmy wygrać, by spokojniej myśleć o play-off - mówi Rafał Bierć, prezes i zawodnik Lowlanders.

Białostoczanie problemy z przeciwnikiem mieli tylko w pierwszej kwarcie, w której rywale zdobyli przyłożenie. W kolejnej odsłonie gospodarze trzykrotnie odpowiedzieli tym samym i od tej pory mieli już wynik pod kontrolą.

- Te trzy przyłożenia przed przerwą bardzo skomplikowały naszą sytuację. Przebudziliśmy się dopiero w czwartej kwarcie. Niestety było już za późno - przyznaje Marek Włodarczyk, prezes Orłów z Warszawy.

Najlepszym graczem na boisku był Jabari Harris. Rozgrywający gospodarzy wykonał jedną akcję sześciopunktową po biegu i trzykrotnie asystował przy przyłożeniach. Z dobrej strony pokazał się też inny Amerykanin Ronald Long. Dzięki wygranej białostoczanie zrobili pierwszy krok do tegorocznego play-off.

- W tym sezonie pierwsze trzy miejsca dają pewność awansu do półfinału. Tym zwycięstwem znacznie się do tego przybliżyliśmy - nie kryje zadowolenia Bierć.

Kolejne spotkanie w Toplidze Primacol Lowlanders rozegrają już w sobotę w Poznaniu z miejscowymi Kozłami.

Inne wyniki 2. kolejki

Husaria Szczecin - Warsaw Skharks 24:6, Panthers Wrocław - Seahawks Gdynia 10:13.

1. Seahawks Gdynia 2 4 53:38

2. Panthers Wrocław 2 2 61:13

3. LOWLANDERS 2 255:52

4. Warsaw Sharks 2 2 53:30

5. Husaria Szczecin 2 2 24:57

6. Warsaw Eagles 1 0 12:27

7. Kozły Poznań 1 0 6:47

Polub Sport na Poranny.pl na FB i bądź zawsze na bieżąco!