Freskovita Wysokie Mazowieckie - LKS Nieciecza 0:1, Start Otwock - Wigry Suwałki 3:4 (wideo, zdjęcia)

Tomasz Dworzańczyk, (wdr) [email protected] tel. 85 748 95 34
Piłkarze Freskovity (czerwone stroje) stawali na głowie, lecz nie potrafili pokonać bramkarza LKS Nieciecza – Macieja Budki. Porażka z liderem oznacza dla Mlecznych pożegnanie z marzeniami o awansie na zaplecze ekstraklasy. fot. Anatol Chomicz
Freskovita Wysokie Mazowieckie przegrała na własnym boisku z LKS Nieciecza 0:1 i tym samym prawie straciła szansę na awans do I ligi. Z marzeniami o zapleczu ekstraklasy już wcześniej pożegnały się Wigry Suwałki, które jednak pokonały na wyjeździe Start Otwock 4:3.

Będziemy walczyć do końca, ale to chyba już koniec. Nie wiem, co będzie dalej ze mną, ale prawdopodobnie po sezonie odchodzę - deklaruje Miroslav Copjak, trener Freskovity.

Szanse Mlecznych na awans są już tylko czysto teoretyczne. Z pewnością byłyby jeszcze całkiem realne, gdyby udało się pokonać lidera. Niestety, zadanie to przerosło ekipę z Wysokiego Mazowieckiego.

- W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. W drugiej straciliśmy przypadkowo bramkę, przeciwnik ustawił się na 16 metrze i nie potrafiliśmy się przedrzeć - komentuje Copjak.

Najgorsze boisko w lidze

Gola dla przyjezdnych uzyskał w 47. minucie Paweł Smółka, który z bliska pokonał Rafała Rakowieckiego. Gospodarze mogli odpowiedzieć chwilę później, lecz po doskonałym dośrodkowaniu Arkadiusza Żaglewskiego nieczysto w piłkę trafił Paweł Łukasik.

Dwie minuty przed końcem Mlecznych mógł uratować Michał Twardowski, lecz wychodząc na czystą pozycję poślizgnął się na nierównej murawie i stracił równowagę.

- To jest obecnie najgorsze boisko w drugiej lidze, a podobno kiedyś było najlepsze. Ciekaw jestem co jest tego powodem - komentuje Marcin Jałocha, trener Niecieczy.

Niezawodny Litwin

Wigry pojechały do Otwocka po wygraną z wyżej notowanym rywalem i po to, by zbliżyć się do upragnionego szóstego miejsca. Zadanie wykonały, ale zgotowały swojemu szkoleniowcowi horror.

- Byliśmy lepszym zespołem, powinniśmy wysoko wygrać - opowiada Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - Niestety, dwukrotnie pozwoliliśmy rywalom wyrównać. Na szczęście mamy niezawodnego Grażvydasa Mikulenasa - dodaje.

W 77. minucie litewski napastnik technicznym strzałem w sytuacji sam na sam zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i zapewnił suwalczanom komplet punktów.

Wyniki 25. kolejki:
Freskovita Wysokie Mazowieckie - LKS Nieciecza 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Smółka (47).
Freskovita: Rakowiecki - Kołłątaj, Czarnecki, Zitka, Galiński, Trzaskalski, Strózik, Żaglewski (64. Jegliński), Bzdęga (67. Twardowski), Łukasik (77. Filipek).
Start Otwock - Wigry Suwałki 3:4 (1:2). Bramki: 0:1 - Makuszewski (12), 0:2 - Nowotka (21-samobójcza), 1:2 - Mazurkiewicz (42), 2:2 - Karaś (62-karny), 2:3 - Mikulenas (63), 3:3 - Moryc (71), 3:4 - Mikulenas (77).
Wigry: Salik - Makarewicz, Rogoziński, Łapiński, Statkievicius (65. Lauryn), Makuszewski (90. Pomian), Świerzbiński, Danilczyk, Kowalski (79. Sadowski), Radzio, Mikulenas (90. Chmielewski).
Przebój Wolbrom - Resovia Rzeszów 0:0, Kolejarz Stróże - Świt Nowy Dwór Mazowieckie 4:3, Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg 2:0, Jeziorak Iława - OKS 1945 Olsztyn 0:2, Stal Rzeszów - Okocimski Brzesko 2:0, Sokół Aleksandrów Łódzki - Hetman Zamość 3:0 (vo).
Mecz: GKS Jastrzębie - Concordia Piotrków Trybunalski zakończył się późnym wieczorem.