Szkoły w powiecie przygotowują się na przyjęcie uczniów we...

  Szkoły w powiecie przygotowują się na przyjęcie uczniów we wrześniu

  Julita Januszkiewicz

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  I Liceum Ogólnokształcące przechodzi wakacyjny remont

  I Liceum Ogólnokształcące przechodzi wakacyjny remont ©Starostwo Powiatowe w Białymstoku

  Malowanie klas, korytarzy, łazienek, podłóg, a także naprawy sal gimnastycznych. W podbiałostockich szkołach trwają wakacyjne remonty.
  I Liceum Ogólnokształcące przechodzi wakacyjny remont

  I Liceum Ogólnokształcące przechodzi wakacyjny remont ©Starostwo Powiatowe w Białymstoku

  Ponad 193 tys. złotych – tyle przeznaczył powiat białostocki na wakacyjne inwestycje w podległych mu szkołach.
  I tak w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach zostanie wyremontowany korytarz na pierwszym piętrze. Trzeba też było wymienić drzwi. Prace kosztują nieco ponad 147 tys. złotych.

  Natomiast w I Liceum Ogólnokształcącym w Łapach dyrekcja skupiłą się na odnowieniu szkolnego internatu. Trzeba było pilnie wyremontować dwa pokoje i łazienki.

  Oprócz tego trzeba było wyprofilować teren wokół internatu, a także odprowadzić wody opadowe z daszku nad wejściem do internatu. Chodzi o to, by woda nie zalewała pomieszczeń.

  – Poza tym zaplanowaliśmy też wymianę i naprawę lamp oświetleniowych w pracownikach szkolnych – wylicza Alina Dźwilewska ze starostwa powiatowego w Białymstoku.

  Remonty w łapskim ogólniaku będą kosztowały starostwo 40 tys. złotych. – Co roku, podczas wakacji staramy się poprawić warunki nauki uczniów i pracy dla nauczycieli – zapewnia Alina Dźwilewska.

  W czasie wakacji są również odnawiane szkoły, przedszkola i żłobek w gminie Łapy. – W tym roku przeznaczyliśmy na to około 440 tysięcy złotych – mówi Urszula Jabłońska, burmistrz Łap.

  Zależy nam na poprawie warunków nauki młodzieży – mówi Alina Dźwilewska

  Przykładowo w Szkole Podstawowej nr 2 w Łapach trzeba wyremontować korytarz na parterze, zaś w stołówce pomalować ściany i wymienić posadzki.

  - Trwa też budowa parkingu przed szkołą. Po wakacjach na rodziców uczniów odwożących swoje dzieci do tej placówki będzie czekało 26 miejsc parkingowych – mówi burmistrz Łap. – Inwestycja jest warta 100 tys. zł.

  W Szkole Podstawowej w Uhowie koło Łap są odnawiane dwie sale lekcyjne, zaś w Zespole Szkół w Płonce Kościelnej – łazienki.
  W Zespole Szkół w Łapach (dzielnica Osse) trwa budowa nowego ogrodzenia. Konieczne też było utwardzenie placu przed budynkiem szkoły oraz drogi wewnętrznej. Gmina wyda na to 90 tys. zł.

  W Zespole Szkół w Michałowie trwa remont sali gimnastycznej. Powiat wyda na to 6 tys. zł.

  – Trzeba pomalować ściany, by było czyściej – mówi przedstawicielka starostwa powiatowego.


  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo