NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad zmianą zawodu, ale nie miałeś odwagi podejść do egzaminu, rozwiąż nasz test. Sprawdź swoje predsyspozycje

  Szkoły w powiecie przygotowują się na przyjęcie uczniów we...

  Szkoły w powiecie przygotowują się na przyjęcie uczniów we wrześniu

  Julita Januszkiewicz

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  I Liceum Ogólnokształcące przechodzi wakacyjny remont

  I Liceum Ogólnokształcące przechodzi wakacyjny remont ©Starostwo Powiatowe w Białymstoku

  Malowanie klas, korytarzy, łazienek, podłóg, a także naprawy sal gimnastycznych. W podbiałostockich szkołach trwają wakacyjne remonty.
  I Liceum Ogólnokształcące przechodzi wakacyjny remont

  I Liceum Ogólnokształcące przechodzi wakacyjny remont ©Starostwo Powiatowe w Białymstoku

  Ponad 193 tys. złotych – tyle przeznaczył powiat białostocki na wakacyjne inwestycje w podległych mu szkołach.
  I tak w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach zostanie wyremontowany korytarz na pierwszym piętrze. Trzeba też było wymienić drzwi. Prace kosztują nieco ponad 147 tys. złotych.

  Natomiast w I Liceum Ogólnokształcącym w Łapach dyrekcja skupiłą się na odnowieniu szkolnego internatu. Trzeba było pilnie wyremontować dwa pokoje i łazienki.

  Oprócz tego trzeba było wyprofilować teren wokół internatu, a także odprowadzić wody opadowe z daszku nad wejściem do internatu. Chodzi o to, by woda nie zalewała pomieszczeń.

  – Poza tym zaplanowaliśmy też wymianę i naprawę lamp oświetleniowych w pracownikach szkolnych – wylicza Alina Dźwilewska ze starostwa powiatowego w Białymstoku.

  Remonty w łapskim ogólniaku będą kosztowały starostwo 40 tys. złotych. – Co roku, podczas wakacji staramy się poprawić warunki nauki uczniów i pracy dla nauczycieli – zapewnia Alina Dźwilewska.

  W czasie wakacji są również odnawiane szkoły, przedszkola i żłobek w gminie Łapy. – W tym roku przeznaczyliśmy na to około 440 tysięcy złotych – mówi Urszula Jabłońska, burmistrz Łap.

  Zależy nam na poprawie warunków nauki młodzieży – mówi Alina Dźwilewska

  Przykładowo w Szkole Podstawowej nr 2 w Łapach trzeba wyremontować korytarz na parterze, zaś w stołówce pomalować ściany i wymienić posadzki.

  - Trwa też budowa parkingu przed szkołą. Po wakacjach na rodziców uczniów odwożących swoje dzieci do tej placówki będzie czekało 26 miejsc parkingowych – mówi burmistrz Łap. – Inwestycja jest warta 100 tys. zł.

  W Szkole Podstawowej w Uhowie koło Łap są odnawiane dwie sale lekcyjne, zaś w Zespole Szkół w Płonce Kościelnej – łazienki.
  W Zespole Szkół w Łapach (dzielnica Osse) trwa budowa nowego ogrodzenia. Konieczne też było utwardzenie placu przed budynkiem szkoły oraz drogi wewnętrznej. Gmina wyda na to 90 tys. zł.

  W Zespole Szkół w Michałowie trwa remont sali gimnastycznej. Powiat wyda na to 6 tys. zł.

  – Trzeba pomalować ściany, by było czyściej – mówi przedstawicielka starostwa powiatowego.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo