NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad zmianą zawodu, ale nie miałeś odwagi podejść do egzaminu, rozwiąż nasz test. Sprawdź swoje predsyspozycje

  Strefa Nowych Technologii na Politechnice Białostockiej. W...

  Strefa Nowych Technologii na Politechnice Białostockiej. W szkole się tego nie dowiedzą

  Anna Kopeć

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Zajęcia dla uczniów z wiejskich szkół prowadzą pracownicy naukowi PB
  1/7
  przejdź do galerii

  Zajęcia dla uczniów z wiejskich szkół prowadzą pracownicy naukowi PB ©Politechnika Białostocka

  Na dwa dni dzieci z wiejskich szkół województwa podlaskiego zmieniły się w studentów. We wtorek i środę mają zajęcia na Politechnice Białostockiej.
  Na co dzień mają ograniczony dostęp do nowinek technicznych, a dzięki „Strefie Nowych Technologii” mogą zobaczyć, jak działa robot przemysłowy, do czego można wykorzystać kamerę termowizyjną czy sprawdzić, co dzieje się z autem w czasie zderzenia z przeszkodą. Projekt realizują Politechnika Białostocka i białostocki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Z zajęć korzysta ponad 80 uczniów klas V i VI szkół podstawowych ze wsi: Stara Kamionka, Maławicze Dolne, Geniusze, Bogusze, Janowszczyzna, Stara Rozedranka.


  Wszystkie zajęcia przygotowane są specjalnie dla młodzieży w wieku szkolnym. Ich celem jest poszerzenie wiedzy przekazywanej na lekcjach w szkole oraz rozbudzenie zainteresowań nowymi technologiami. Na zakończenie uczniowie wezmą udział w warsztatach „I ty możesz być kreatywna/y”. Ćwiczenia pokażą, jak znajdować nietypowe zastosowania dla dowolnych przedmiotów, uczniowie będą też budować konstrukcje przestrzenne za pomocą spaghetti, pianki i taśmy papierowej oraz tworzyć wieże z kubków plastikowych bez ich dotykania.

  Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu samorządu województwa podlaskiego.
  Zobacz galerię

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo