NAJCIEKAWSZE
  PORANNY.PL

  Polecamy na poranny.pl

  Rozwiń
  Rekrutacja UMB. Ośmiu kandydatów na jedno miejsce

  Rekrutacja UMB. Ośmiu kandydatów na jedno miejsce

  Agata Sawczenko

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Rekrutacja UMB. Ośmiu kandydatów na jedno miejsce

  ©Konrad Karkowski

  To podsumowanie rekrutacji na studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Najbardziej oblegany jest kierunek lekarsko-dentystyczny.
  Rekrutacja UMB. Ośmiu kandydatów na jedno miejsce

  ©Konrad Karkowski

  Tu na jedno miejsce przypada aż ponad 22 chętnych. Najwięcej maturzystów zaś zarejestrowało się na kierunek lekarski, farmację i fizjoterapię. Ogółem na nowych studentów czeka na uczelni prawie 1100 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich. W sumie do tej pory podania złożyło 8400 osób.

  Wynika z tego, że na jedno miejsce przypada niemal ośmiu kandydatów. Jednak wszystko się jeszcze może zmienić, bo rejestrować się w systemie rekrutacyjnym można jeszcze do 28 sierpnia.

  W tym roku uczelnia zwiększyła limity przyjęć na pielęgniarstwie i położnictwie, a na pozostałych kierunkach limity są podobne do ubiegłorocznych.

  Rekrutacja na studia w języku angielskim trwa do 25 sierpnia. – Planujemy przyjąć ponad 120 osób. Obecnie najwięcej kandydatów pochodzi ze Skandynawii, Niemiec, Hiszpanii, Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych – mówi Marcin Tomkiel, rzecznik UMB.
  Dziś rusza dodatkowo rejestracja na studia drugiego stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz studia niestacjonarne na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityce medycznej, kosmetologii i fizjoterapii. Na kierunku lekarskim limit przyjęć został zwiększony do 80 miejsc.

  Studentki II roku pielęgniarstwa na UMB w pełnej krasie. Od lewej: Ula, Natalia, Marysia, Wiola, Sylwia, Klaudia i Monika.

  Dzień Otwarty UMB w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki [WIDEO]

  32

  Studentki II roku pielęgniarstwa na UMB w pełnej krasie. Od lewej: Ula, Natalia, Marysia, Wiola, Sylwia, Klaudia i Monika. Fot. Konrad Karkowski  XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Dzień otwarty UMB

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo