NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad zmianą zawodu, ale nie miałeś odwagi podejść do egzaminu, rozwiąż nasz test. Sprawdź swoje predsyspozycje

  Rekrutacja UMB. Ośmiu kandydatów na jedno miejsce

  Rekrutacja UMB. Ośmiu kandydatów na jedno miejsce

  Agata Sawczenko

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Rekrutacja UMB. Ośmiu kandydatów na jedno miejsce

  ©Konrad Karkowski

  To podsumowanie rekrutacji na studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Najbardziej oblegany jest kierunek lekarsko-dentystyczny.
  Rekrutacja UMB. Ośmiu kandydatów na jedno miejsce

  ©Konrad Karkowski

  Tu na jedno miejsce przypada aż ponad 22 chętnych. Najwięcej maturzystów zaś zarejestrowało się na kierunek lekarski, farmację i fizjoterapię. Ogółem na nowych studentów czeka na uczelni prawie 1100 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich. W sumie do tej pory podania złożyło 8400 osób.

  Wynika z tego, że na jedno miejsce przypada niemal ośmiu kandydatów. Jednak wszystko się jeszcze może zmienić, bo rejestrować się w systemie rekrutacyjnym można jeszcze do 28 sierpnia.

  W tym roku uczelnia zwiększyła limity przyjęć na pielęgniarstwie i położnictwie, a na pozostałych kierunkach limity są podobne do ubiegłorocznych.

  Rekrutacja na studia w języku angielskim trwa do 25 sierpnia. – Planujemy przyjąć ponad 120 osób. Obecnie najwięcej kandydatów pochodzi ze Skandynawii, Niemiec, Hiszpanii, Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych – mówi Marcin Tomkiel, rzecznik UMB.
  Dziś rusza dodatkowo rejestracja na studia drugiego stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz studia niestacjonarne na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityce medycznej, kosmetologii i fizjoterapii. Na kierunku lekarskim limit przyjęć został zwiększony do 80 miejsc.

  32 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Kuriera Porannego

  Studentki II roku pielęgniarstwa na UMB w pełnej krasie. Od lewej: Ula, Natalia, Marysia, Wiola, Sylwia, Klaudia i Monika.

  Dzień Otwarty UMB w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki [WIDEO]

  Link do głównego zdjęcia

  Studentki II roku pielęgniarstwa na UMB w pełnej krasie. Od lewej: Ula, Natalia, Marysia, Wiola, Sylwia, Klaudia i Monika. ©Konrad Karkowski  XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Dzień otwarty UMB

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo