Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Druga lista recenzji akcji "Czytam, bo lubię"

Redakcja

1. Wanda Chotomska, DZIECI PANA ASTRONOMA
Książkę pt. "Dzieci pana Astronoma'' napisała Wanda Chotomska. Głównym bohaterem jest pan Astronom, który wraz z żoną i dziećmi mieszka przy ulicy Astronomów. Zajmuje się on obserwowaniem i badaniem różnych gwiazd i planet. W książce tej pan Astronom opowiada o: Słońcu, Księżycu, gwiazdozbiorach np. Zodiaku. Oprócz tego zamieszczone są historyjki z życia dzieci pana Astronoma: Teleskopka i Teleskopki.
Chociaż interesuję się planetami i Kosmosem, książka ta nie podobała mi się. Brakuje w niej przygód i akcji. Nie lubię też książek z tak krótkimi rozdziałami. Cieszę się, że przynajmniej dowiedziałem się nowych wiadomości o Kosmosie. Polecam głównie miłośnikom planet w wersji wierszowanej.
Szymon Wyszyński, Szkoła Podstawowa w Sobolewie
2. Dorota Terakowska, POCZWARKA
Bohaterami ,,Poczwarki" są Adam i Ewa. Mają po trzydzieści kilka lat i starannie zaplanowaną przyszłość. Wszystko się zmienia, gdy rodzi się im córeczka. Córka nie taka, jakiej oczekiwali. Myszka urodziła się z najcięższą odmianą zespołu Downa. Rodzice postanowili oddać dziecko do specjalnego zakładu. Wtedy do Ewy przyszła Anna. Ewa do dziś nie wie, czy zmianę decyzji o pozostawieniu Myszki zawdzięcza Annie, czy sobie. ,,Dary Pana" lub ,,dzieci gorszego Boga", tak autorka nazywa dzieci, o których większość ludzi zapomina lub nie chce mówić.
Książka zwraca uwagę na problemy ludzi niepełnosprawnych umysłowo. Według autorki nie są to bezmózgie istoty, które nic nie czują, nie myślą i nie są zdolne do życia. Pokazuje nam, że takie dzieci też marzą, tak jak Myszka, która pomimo swojego nie kształtnego ciała próbuje tańczyć.
Jestem pełna podziwu dla Ewy, mamy Myszki. Kobieta wychowuje córkę sama, bez wsparcia męża, który całkowicie wyrzekł się dziecka. Ewa kocha córeczkę całym sercem, lecz pojawiają się i u niej chwile zwątpienia i nie pohamowanej złości na Myszkę, na siebie samą i na cały świat. Gdy dziewczynka usłyszała, że nie będzie mogła już chodzić na strych, zaczęła walić głową w ścianę. Wtedy Ewa odsunęła Myszkę i zaczęła ją bić i wyzywać. Dziwne, że po tej scenie uczucia Myszki do matki jakby urosły.
Kluczowym elementem w książce był strych. Przebywając na strychu, Myszka poznawała tajemnice stworzenia świata. Zapoznawała się, z Biblią i Bogiem, który według niej cały czas coś stwarzał, dążąc do ideału.
,,Poczwarka" to książka obyczajowa, ale sądzę, powinni ją czytać ludzie o mocnych nerwach, ponieważ posiada przerażające opisy i sytuacje. Jest książką świetną, dla ludzi, którzy pragną ciekawych doświadczeń, rozwija nasze horyzonty, pozwala odkryć, jaki naprawdę jest świat. Wpływa na nas pozytywnie, pozwala zrozumieć, że życie nie jest zamkniętym schematem, w którym nic nowego nie nastąpi. Mamy wpływ na to, co się wydarzy, więc powinniśmy pozwolić, aby coś mogło się zmienić.
Moim zdaniem Dorota Terakowska z wielką wrażliwością i czystością spojrzenia napisała o ,,dzieciach gorszego Boga", o których najłatwiej nie mówić. Książka bardzo mi się podobała i chciałabym, aby została zekranizowana. Zachęcam wszystkich do jej przeczytania.
Kinga Jurczyk, Publiczne Gimnazjum w Filipowie

3. Paweł Beręsewicz, NA PRZYKŁAD MAŁGOŚKA
Książka "Na przykład Małgośka" to zabawna opowieść o tym, jak dziesięcioletni "syneczek mamusi i tatusia", który ma na imię Robert wyjeżdża na swój pierwszy w życiu dwutygodniowy obóz tenisowy. Jak się okazuje - to niezła lekcja przetrwania! W końcu trzeba ochronić panią Olę z objęć wampira, czy polubić kolegę snoba, no i pogadać z dziewczyną tak po prostu jak z człowiekiem, takim samym jak my, bez skrępowania, czy też ciągłych westchnień. W dodatku trzeba ostro trenować, zbliżał się bowiem turniej w ośrodku "Biały Kieł". Kogo wybierze Robert na partnera do grania meczów w konkursie? Czy uda się im wygrać turniej? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej książce, którą szczególnie polecam ponieważ wyróżnia się szybką, ciekawą akcją i uczy dorastającą młodzież wielu rzeczy, potrzebnych w codziennym życiu.
Natalia Zyśkowska, Szkoła Podstawowa nr 28 w Białymstoku
4. Jan Brzechwa, AKADEMIA PANA KLEKSA
Zachęcam was do przeczytania bardzo ciekawej książki pt. ,,Akademia pana Kleksa". Napisał ją Jan Brzechwa. Zapewniam was, że jak zagłębicie się w tę lekturę, to nie zdołacie się od niej oderwać ani na chwilę. Przenosi ona czytelnika w bajkową krainę, w której chciałby znaleźć się każdy z nas. Opowiada o przygodach szalonego pana Ambrożego, który był nauczycielem we własnej akademii. Pan Kleks uczył 24 chłopców, których imiona zaczynały się na literę A. Wszyscy oni mieli dostęp do bajek napisanych przez pana Andersena i braci Grimm.
Pan Kleks był niezwykłym człowiekiem- umiał wyjąć swoje oko, leczyć chore sprzęty, wjeżdżać po poręczy na górę, latać, a także czarować. W swojej akademii miał też osobistego asystenta- szpaka imieniem Mateusz, który dawniej był księciem. Wszystkie te informacje opisał w formie pamiętnika jeden z uczniów pana Kleksa - Adaś Niezgódka.
Książkę J. Brzechwy powinien przeczytać każdy, ponieważ jest to opowieść o magicznym świecie wyobraźni, w którym każdy dzień jest ciekawy i może stać się wielką przygodą. Polecam ją dla ludzi w różnym wieku.
Igor Puczyński, Szkoła Podstawowa Nr 19 w Białymstoku
5. Grzegorz Kasdepke, MITY TEŻ DLA DZIECI
Książka pod tytułem:"Mity też dla dzieci" Grzegorza Kasdepke składa się z opowieści zwanych mitami. Jest ich dziesięć. Dużo się z nich dowiedziałam. Z przyjemnością przeczytałam mit - " Chimera, chi, chi", który opowiada o młodym chłopcu - Bellerefonie. Jego ojciec wyrzucił go z domu za zabicie brata. Młodzieniec znalazł pomoc u Projtosa, ten przyjął go do swego domu. Na nieszczęście chłopca, żona gospodarza - Anteia zaczęła zalecać się do niego. Anteia, gdy zauważyła, że Bellerefon nie odwzajemnia jej uczuć, powiedziała mężowi, że to ich gość ją uwodzi. Zdenerwowany Projtos zastanawiał się nad karą dla nieszczęśnika. Postanowił, że wyśle chłopca z listem do swego teścia, w którym napisze, że trzeba zabić Bellerefona. Kiedy skazaniec dotarł do władcy krainy Licja, traktowano go z wielkim szacunkiem. Nawet po przeczytaniu listu od Projtosa, jego teść wątpił w winę chłopaka. Poza tym wydarzyło się jeszcze coś niespodziewanego. Młoda księżniczka Filonoe zakochała się w Bellerofonie. Jej ojciec obiecał mu jej rękę i połowę królestwa, jeśli chłopiec pokona straszliwego potwora Chimerę. Młodzieniec nie przejął się zbytnio potworem, a tym, że Filonoe płacze, bo martwi się o swego ukochanego. Bellerefon pokonał Chimerę i poradził sobie jeszcze z wieloma przeciwnościami losu, ale niestety stracił życie.
Moim zdaniem w tej książce są naprawdę pouczające opowieści. W prosty sposób mity przekazują nam wiadomości z bardzo dawnych czasów. Nie nudzą, są łatwe i raczej zrozumiałe. Chętnie polecę tę książkę innym uczniom do przeczytania.
Kamila Kawecka, Szkoła Podstawowa nr 37 w Białymstoku
6. Grzegorz Kasdepke, FOCHY FORTUNY CZYLI KUBA I BUBA W GĄSZCZU SŁÓW
Książkę pt. " Fochy fortuny czyli Kuba i Buba w gąszczu słów" napisał Grzegorz Kasdepke. Została wydana przez wydawnictwo "Literatura". Zawiera 23 rozdziały, w każdym z nich zawarte są językowe przygody bliźniąt - Kuby i Buby. Rodzeństwo dowiaduje się nowych słów od ich przyszywanego dziadka.
Niestety niezbyt podobała mi się ta książka, ponieważ nie interesują mnie słowa, których już nikt nie używa. "Gąszcz słów", o których pisze pan Kasdepke jest bardzo bogaty i "gęsty", ale są to słowa, których już prawie nie słyszę na co dzień i dlatego nie za bardzo się nimi interesuję. Na binokle - mówię okulary, na huncwota - chuligan, a w długopisie mam atrament, a nie inkaust.
Oczywiście dobrze jest znać znaczenie wielu słów, ale ja staram się używać tych, które rozumiem i które są" na czasie". Jeśli jednak ktoś lubi zabawy słowem, polecam tę książkę.
Zuzanna Piekut, Szkoła Podstawowa nr 37 w Białymstoku
7. Richelle Mead, MAGIA INDYGO
Trzecia część wspaniałej opowieści o alchemiczce wypełniającej zadanie, które całkowicie zmienia jej patrzenie na świat. Dawno wydany rozkaz wpasowuje ją w szeregi osób, których nie powinna darzyć jakimkolwiek uczuciem. Jedynym jej obowiązkiem jest strzeżenie ich tajemnicy, tak, aby nie ujrzała ona światła dziennego. Za czym idzie również sprzątanie po nich, jak i niekiedy chronienie ich.
Świat morojów i dampirów dla Sydney nie jest już tak ciężki do zniesienia, jak na początku. Jednak wciąż jest alchemiczką, która została nauczona by czuć odrazę, przebywając w towarzystwie wampirów. Ponadto jeden z nich (wampirów) jest w niej szaleńczo zakochany i ukazuje to w każdy możliwy sposób. Jak go odtrącić, skoro sama dobrze wie, że i on nie jest dla niej obojętny? Na to pytanie próbuje znaleźć odpowiedzieć za każdym razem, kiedy prosi go o pomoc związaną z praktykowaniem magii, którą alchemicy uważają za złą i nienaturalną. Ale kiedy zwierzchnicy nic nie wiedzą, nic złego się nie stanie. Aczkolwiek jak połączyć wszystko, kiedy Sydney dowiaduje się, że jej mentorka, podobnie jak ona sama, jest zagrożona ze strony wielce potężniej czarownicy? Dodatkowo sprawa się pogarsza, gdy w końcu udaje się jej odnaleźć tajemniczego i od dawna szukanego Marcusa, który opuścił szeregi alchemików i twierdzi, że zwierzchnicy Sydney mają konszachty z wojownikami światła. Problem rodzi problem, a kłamstwo wzmaga kłamstwo. Czy Sydney wszystko złoży w całość?
Kolejna saga- kolejna zachwycająca książka autorstwa R. Mead. Jestem w stanie powiedzieć, że tak jak zwykle obok historii tej literatki nie można przejść obojętnie. Wciąga od pierwszych stron i nie wypuszcza aż do samego końca.
Połączenie ze sobą dwóch sag było bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ mamy możliwość jeszcze raz usłyszeć o bohaterach tak dobrze dla wielu znanych, jak i również zagłębić się w dalsze życie niektórych, ukochanych przez nas postaci o niepowtarzalnych charakterach.
Pani Mead jak zawsze przenosi nas w świat, który mimo swojego niebytu, odczuwamy w taki sposób, jakbyśmy to my byli w wykreowanej rzeczywistości, że nie jesteśmy skłonni się z nim rozstać po tak szybkiej, a zarazem wielostronicowej lekturze.
Powieść była dla mnie czystą przyjemnością Jak zawsze książka Pani Mead została przeze mnie wręcz przeczytana w ciągu chwili, która wcale się nie dłużyła i oznajmię szczerze, że chętnie powiedziałabym - a szkoda.
Jeżeli lubujecie się w powieściach z gatunku fantastyki, to ta książka, jak i również jej wcześniejsze części są publikacjami, które powinny trafić w Wasze ręce, a być może nawet półki. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem tej autorki i sądzę, że jej powieść szybko nie zniknie z pamięci osób, które ją zamierzają przeczytać, a wręcz pozostawi tam swój ślad zachwytu.
Gorąco polecam!
Klaudia Pugacewicz, Publiczne Gimnazjum nr 16 w Białymstoku
8. Grzegorz Kasdepke, PORADNIK HODOWCY ANIOŁÓW
Już nie pierwszy raz zetknęłam się z książką naszego białostockiego pisarza- Grzegorza Kasdepke. Zwykle zasługiwały one na moją pozytywną ocenę. Nie inaczej było z powieścią - " Poradnik hodowcy aniołów"
Oczywiste jest to, że książkę czyta się lepiej, gdy bohaterowie lektury mają z czytelnikami coś wspólnego, w jakimś stopniu ich przypominają. Wtedy łatwiej nam- odbiorcom wczuć się w ich rolę i dzięki temu lepiej zrozumieć treść.
Marta - główna bohaterka poradnika jest moją rówieśniczką, ma podobne problemy i radości jak ja i moje koleżanki: kłóci się z rodzicami, sprzecza z rodzeństwem, zakochuje się i nie zawsze ma ochotę na naukę. Ale to nie oznacza, że jest złą osobą. Może czasami samotną i niezrozumianą przez otoczenie.
Czytało mi się tę książkę przyjemnie. Lubię opowieści z domieszką tajemniczości i grozy, a do tego…anioły. Poruszyły mnie problemy młodzieży: odtrącenie, udawanie, gra.
Uważam, że książka jest warta przeczytania i przemyślenia. Nadaje się dla młodzieży i ludzi dorosłych.
Alicja Kuczyńska, Szkoła Podstawowa nr 37 w Białymstoku
9. René Goscinny, MIKOŁAJEK
Książka pt. "Mikołajek" bardzo mi się podobała. Najbardziej zachwyciły mnie opowiadania "Reks", "Palę cygaro" i "Ucieczka z domu", które były ciekawe i zabawne. Cała moja klasa przeczytała "Mikołajka", bo to była nasza lektura. Nawet moja siostra, uczennica klasy pierwszej, zainteresowała się przygodami tytułowego bohatera. Wcześniej oglądałem bajki o Mikołajku. Uważam, że czytając książkę, więcej się dowiedziałem i bardziej się ubawiłem. Pomyślałem, że w przeciwieństwie do Mikołajka, mam fajną klasę.
Zachęcam do przeczytania tej książki, bo naprawdę warto! Już po okładce widać, że jest ciekawa.
Kacper Urbanik, Szkoła Podstawowa w Szumowie
10. Ferenc Molnar, CHŁOPCY Z PLACU BRONI
Moja ulubiona książka to "Chłopcy z Placu Broni". Napisał ją Ferenc Molnar.
To historia chłopców: Boka, Czonakosza, Kolnay'a, Gereba i innych. Wspólnie przeżyli oni przygodę swojego życia: stoczyli bitwę z Czerwonoskórymi o swój ukochany plac. Było to ulubione miejsce ich wspólnych zabaw. Co było dalej? Jakie przygody mieli chłopcy?
Bardzo podoba mi się ta lektura, ponieważ jest bardzo ciekawa. Czytając, ciągle się nią zachwycałam. Najbardziej wzruszyło mnie zakończenie tej książki.
Ewelina Tyszka, Szkoła Podstawowa w Szumowie

11. Lynn Abercrombie, ŚLEPY STRACH
Z zainteresowaniem przeczytałem książkę pt. "Ślepy strach". Opowiada ona o dziewczynce, która w wieku sześciu lat została porwana z rodzinnego domu. Szuka ją brat, który jest sławnym bokserem. Odnajduje ją po kilkunastu latach. Powieść jest bardzo wartościowa, przedstawia problemy i rozterki życiowe. Uważam, że warto przeczytać tę książkę, ponieważ uczy nas ona wytrwałości oraz pokazuje, że mimo przeciwności losu nie wolno się poddawać
Dawid Konopka, Gimnazjum w Szumowie
12. Lucy Maud Montgomery, ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA
"Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery to książka, którą polecam do przeczytania nastolatkom i dorosłym. Ania Shirley, tytułowa bohaterka, jest sierotą. Jako dziecko musiała zapracowywać na swoje utrzymanie. Bujna wyobraźnia pozwalała jej przetrwać trudne chwile. Gdy trafiła do Maryli i Mateusza, jej życie zmieniło się na lepsze.
Ania bardzo dobrze uczyła się w szkole. Starała się, aby jej opiekunowie byli z niej dumni.
Główna bohaterka jest postacią pozytywną, wzbudzającą sympatię. Myślę, że byłaby dla nas wspaniałą przyjaciółką. Zachęcam do przeczytania tej książki. To doskonała lektura dla każdego.
Daria Głębocka, Szkoła Podstawowa w Szumowie

13. René Goscinny, MIKOŁAJEK
Zachwyciłam się książką pt. "Mikołajek", którą napisał Rene Goscinny. Główny bohater to chłopiec, który przeżywa niesamowite przygody. Ma ciekawych kolegów: Alcest ciągle je, Ananiasz jest pupilkiem pani, Euzebiusz lubi dawać kolegom w nos, Gotfryd ma bardzo bogatego tatę, a Rufus jest synem policjanta. Mikołajek jest postacią interesującą i zabawną. W jednej chwili płacze, to za chwilę się śmieje. Polecam wszystkim tę książkę.
Patrycja Glińska, Szkoła Podstawowa w Szumowie
14. Renata Opala, KAJAMOKO, CZYLI KŁOPOTY NASTOLATKI
Ostatnio przeczytałam książkę pt. "Kajamoko, czyli kłopoty nastolatki", której autorką jest Renata Opala. Jej bohaterka, Monika, bardzo chce dostać psa. W dniu 14 urodzin jej marzenie się spełnia. Nazwała psa Orinoka. Bawiła się z nią, bardzo się o nią troszczyła. Aż pewnego dnia Orinoka została porwana. Co było dalej? Dowiecie się, jak przeczytacie tę książkę. Jest tam wiele ciekawych przygód.
Anita Bielska, Gimnazjum w Szumowie
15. Małgorzata Budzyńska, NOTATNIK SFRUSTROWANEJ NASTOLATKI
Ostatnio przeczytałam bardzo ciekawą książkę pt. "Notatnik sfrustrowanej nastolatki". Zaciekawiła mnie, bo zawiera treści, które przygotowują nas do trudnych sytuacji życiowych. Opowiada ona o młodej dziewczynie, która w życiu nie miała lekko. Ciągle spotykały ją przykre wydarzenia. Rozwód rodziców był dla Ali traumatycznym przeżyciem, które spowodowało jej bunt. W trudnych sprawach z pomocą przychodziła jej przyjaciółka Patrycja. Czy poznany chłopak rozjaśni jej życie pełne niepowodzeń? Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak potoczyły się losy Ali, sięgnijcie po tę książkę.
Ilona Dębek, Gimnazjum w Szumowie
16. Nicholas Sparks, WCIĄŻ JĄ KOCHAM
Opisywaną przeze mnie książką jest "Wciąż ją kocham" Nicholas Sparks. To historia miłości pewnej dziewczyny i chłopaka. Są oni bardzo w sobie zakochani, nie widzą świata poza sobą, nie potrafią bez siebie żyć. Przezwyciężyli wszystkie przeszkody, bo dla nich najważniejsza była miłość. Każdy człowiek potrzebuje bliskiej osoby, z którą mógłby związać przyszłość.
Ta książka jest wspaniała! Zachęca czytelnika do wielu przemyśleń. Lubię czytać o prawdziwej miłości, ponieważ można poznać ciekawe historie i prawdy życiowe. Wszystkim serdecznie polecam tę książkę.
Paulina Szulborska, Gimnazjum w Szumowie
17. Joanne Kathleen Rowling, HARRY POTTER I WIĘZIEŃ AZKABANU
Ostatnio przeczytałam książkę J.K. Rowling pt. "Harry Potter i więzień Azkabanu". Opowiada ona o losach chłopca, który rozpoczął trzeci rok nauki w Hogwarcie. Poznajemy nowego nauczyciela obrony przed czarną magią oraz wuja głównego bohatera książki, który uciekł z Azkabanu, a także tajne przejścia, znajdujące się na terenie szkoły. Jak w każdej części serii o Harrym Potterze, tak i tu jest poruszony wątek Lorda Voldemorta, potężnego czarnoksiężnika, który zabił rodziców chłopca. Dzięki książce możemy poznać "dziwne" zwierzęta i rośliny a także dobre pomysły na żarty. Zagłębiając się w treść tej powieści, dostrzegłam problem ciężkiego życia dzieci, które nie mają rodziców.
Sądzę, że książkę pt. "Harry Potter i więzień Azkabanu" warto przeczytać także dla tego, że opisane w niej przygody bohaterów są niebezpieczne i niezwykle fascynujące.
Karolina Wilczyńska, Gimnazjum w Szumowie
18. Akira Toriyama, DRAGON BALL
Ostatnio przeczytałam książkę pt. "Dragon Ball". To komiks, który opowiada o dziejach młodego San Goku. Młodzieniec podróżuje po świecie, w celu zebrania wszystkich siedmiu smoczych kul i zdobycia mocy super sajanina. Walczy ze złymi przybyszami z Kosmosu, takimi jak Vegeta. W podróżach pomagają mu przyjaciele i inni napotkani ludzie. Moim zdaniem to bardzo ciekawy komiks. Spodoba się na pewno fanom mangi i fantastyki.
Ewelina Dołęgowska, Gimnazjum w Szumowie
19. Antoine de Saint-Exupery, MAŁY KSIĄŻĘ
Z uwagą czytałem kolejną lekturę. Kolejne zdarzenia i nowi bohaterowie skłoniły mnie do zastanowienia się skomplikowaną ludzką osobowością.
Narrator pokazuje, jak różne są poglądy na świat dzieci i dorosłych, jak różna jest nasza wyobraźnia w zależności od wieku. Narrator subtelnie opisuje więź, jaka łączy Małego Księcia i różę. To nas przekonuje, że należy szanować innych pomimo ich wad. Róża była piękna i bardzo szybko oczarowała Małego Księcia. To on, wędrując po planetach, przedstawia nam różne typy dorosłych. Na pierwszej planecie Mały Książę poznaje Króla. To typ człowieka z władza absolutną, który nie ma kim i czym rządzić. Drugim typem osobowości człowieka jest Próżny, mieszkaniec Asteroidu 326. Jest leniwy, ale dostrzega u siebie tylko zalety i uwielbia pochwały. Na kolejnej planecie spotyka Pijaka, który nie potrafi zerwać ze swoim nałogiem. Potem ma możliwość rozmowy z Bankierem. Jest on bardzo zajęty liczeniem gwiazd. Wyróżnia go chciwość. Jest przekonany, że jeśli coś nie należy do nikogo, to z pewnością stanowi jego własność. Później poznaje Latarnika - człowieka bardzo pracowitego, lecz jego praca nie ma sensu. Następny bohater - Geograf - człowiek niezwykle zajęty, lecz nieco zarozumiały. Wciąż opisuje odkrycia geograficzne. Powstają kolejne księgi. Wkrótce tytułowy bohater przybywa na Ziemię. Na koniec poznaje pilota. Tylko on potrafił porozmawiać z Małym Księciem, gdyż dostrzegał świat oczami dziecka. Zdobył przyjaźń i zaufanie chłopca. Prócz ludzi poznał tez lisa, którego ,,oswoił", zaprzyjaźnił się z nim i żmiję, która była fałszywa. Natomiast dorosłych ocenia jako ,zdecydowanie śmiesznych i nadzwyczajnych".
Bardzo podobała mi się ta książka, bowiem można w niej dostrzec niezwykle bogate osobowości ludzi, ich zachowania w różnych sytuacjach. Warto też zwrócić uwagę na jasny i zrozumiały język utworu. Natomiast dynamiczny przebieg zdarzeń skłania do rozważań, co będzie dalej. Ponadto młody czytelnik staje się uważnym obserwatorem świata dorosłych.
Bartosz Sidoruk, Publiczne Gimnazjum w Dubinach
20. Stephenie Meyer, INTRUZ
Rzadko spotyka się tak dobre książki fantastyczne jak ta. Przypomina, że nawet, kiedy wszystko jest stracone, zawsze jest jakaś szansa. Główną bohaterką jest jedna z ostatnich niezasiedlonych istot ludzkich- Melanie oraz najeźdźca, który przejął jej ciało i próbował też umysł- Wagabunda. Intruz bada myśli poprzedniej właścicielki w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Melanie podsuwa mu wspomnienia ukochanego mężczyzny- Jareda, który ukrywa się na pustyni.
Wagabunda nie spodziewała się, że będzie czuła to samo, co poprzednia właścicielka- miłość.
Mimo że żyła na wielu planetach i w różnych ciałach, dopiero teraz na ósmej poczuła coś takiego. Zaczęła tęsknić za swoim wrogiem.
Wkrótce dziewczyny stają się sojusznikami. Wyruszają w poszukiwaniu człowieka, którego obie kochają...
Ta książka jest niezapomnianą historią o potędze miłości oraz istocie człowieczeństwa. Gdy zaczniesz ją czytać wciągnie Cię i nie wypuści, aż do ostatniego zdania.
Sara Szczerbińska, Gimnazjum w Gibach

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny