Dom w Twoim stylu
  NASZE
  GALERIE

  Podróże wokół Białegostoku

  Rozwiń
  Raport: Białostoczanie chętnie wyprowadzają się za miasto....

  Raport: Białostoczanie chętnie wyprowadzają się za miasto. Sprawdź ceny działek, domów i mieszkań.

  Julita Januszkiewicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Można przebierać w ofercie domów jednorodzinnych

  Można przebierać w ofercie domów jednorodzinnych ©Fot. sxc.hu

  Białostoczanie coraz chętniej przenoszą się do ościennych gmin. Mieszkańców kusi nie tylko położenie, ale również ceny nieruchomości.
  Można przebierać w ofercie domów jednorodzinnych

  Można przebierać w ofercie domów jednorodzinnych ©Fot. sxc.hu

  Od dwóch lat są one ustabilizowane - tłumaczy Łukasz Bukłaha właściciel Biura Nieruchomości Continental w Łapach - To znaczy, że nie ma tendencji spadkowej ani drastycznego wzrostu.

  Działki

  W Łapach ceny działek budowlanych wahają się od 45 do 90 zł za metr kwadratowy.
  Jeśli ktoś zamierza pobudować się w łapskim osiedlu domków jednorodzinnych, musi zapłacić od 65 zł do 90 za mkw. To gwarancja nie tylko dobrej lokalizacji, ale również pełnego uzbrojenia oraz utwardzonej drogi dojazdowej.

  Tańsze są za to działki w sąsiednich wsiach. Ich ceny wahają się od 30 do 50 zł za mkw.

  - Najczęściej są to znacznie większe powierzchnie przekraczające 1500 mkw - dodaje łapski pośrednik nieruchomości.

  Drożej jest bliżej Białegostoku. Klienci preferują działki o powierzchni 800-1500 mkw. Ich ceny kształtują się w granicach 150.000 zł.

  - W gminie Juchnowiec Kościelny najwięcej działek można kupić w Ignatkach, Księżynie, Niewodnicy, Janowiczach, Solniczkach, Izabelinie, Olmontach i Hryniewiczach - wymienia Katarzyna Trzcińska z biura nieruchomości Polanowscy w Białymstoku.

  Ich powierzchnia waha się w przedziale od 1000 m kw. do gruntów obejmujących kilkanaście hektarów. Ceny też są zróżnicowane. Działki w gm. Juchnowiec można nabyć już od 13 zł do 150 zł m.kw.

  Natomiast w gminie Zabłudów pojawiają się w sprzedaży oferty, między innymi, z Kurian, Zwierek, Halickich, Rafałówki, Pasynek, Skrybicz, Kudrycz oraz Zabłudowa. Ich koszt waha się od 5 zł m.kw działki rolnej do 150 zł mkw za działki budowlane.

  - W ofercie mamy działki inwestycyjne w rejonie gminy Choroszcz, która jest ostatnio popularnym i modnym miejscem - informuje Katarzyna Trzcińska. To miejscowości Żółtki, Izbiszcze, Klepacze, Porosły, Czaplino, Zaczerlany, Ogrodniki, Kościuki, Krupniki. Ceny wynoszą od 20 zł do 200 zł mkw

  Coraz bardziej atrakcyjne są również działki w okolicy Supraśla, czyli w Zaściankach, Grabówce i Sobolewie.

  - Klienci poszukują najchętniej metrażu 800-2.000 mkw. i to w pobliżu lasu - mówi Katarzyna Trzcińska.

  Dodajmy, że w ogłoszeniach często pojawiają się też działki w rejonie Grabówki. Są to najczęściej grunty inwestycyjne oraz rzemieślniczo-usługowe, blisko położone głównej trasy biegnącej w kierunku Bobrownik.

  Rejon Grabówki oraz Zaścianek obfituje również w działki budowlane w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Kuszą one pełną infrastrukturą oraz dobrym dojazdem. Ceny tych nieruchomości kształtują się na poziomie 170-200 zł za metr kw.

  Domy

  Białostoczanie coraz częściej kupują też domy gotowe do remontu i zamieszkania lub rozbudowy w Łapach oraz Uhowie.

  Ich największym zainteresowaniem cieszą się chociażby domy parterowe wraz z działką o pow. 800 mkw. Ich ceny wahają się od 120 do 160 tys. złotych.

  Natomiast, jeśli ktoś chce nabyć w Łapach kapitalnie wyremontowany dom murowany, musi wyjąć z kieszeni nawet 300 tys. złotych. Koszt oczywiście zależy od lokalizacji i od standardów, czyli stanu wykończenia.

  Tańsze są za to domy drewniane. W Łapach można taki kupić już za około 100 tys. złotych. Mniej, bo ok. 80 tys. zł, trzeba zapłacić za dom znajdujący się w sąsiednich wsiach.

  Najlepiej sprzedają się domy w stanie surowym na terenie gmin Choroszcz, Wasilków, Supraśl i Dobrzyniewo. Kosztują od 380 tys do 450.tys. zł.

  - W okolicach Białegostoku posiadamy w ofercie zarówno domy w nowej architekturze, wolnostojące i wykończone - mówi Katarzyna Trzcińska, z biura nieruchomości Polanowcy w Białymstoku.

  Kosztują one od 600 tys. do 750 tys. zł. Natomiast za stan surowy otwarty trzeba zapłacić od 300 tys. zł do 370 tys. zł. Z kolei ceny domów w stanie surowym zamkniętym wahają się od 330 tys do 480 tys. zł.

  Najdroższe są w gminie Dobrzyniewo Kościelne (700 tys. - 1 550 tys. zł). Nieco tańsze są w gminie Choroszcz (620 tys. - 720 tys. zł.).

  Natomiast w gminie Supraśl zapłacimy od 237 tys. do 1 400 tys. zł. Najtaniej można nabyć w gminie Juchnowiec Kościelny. Wystarczy mieć w portfelu ok. 600 tys. złotych.

  Można również przebierać wśród ofert domów wykończonych. Kosztują one od 550 tys. zł. Natomiast za podwyższony standard z dużą działką należy zapłacić ponad 1 500 tys. zł.

  Mieszkania

  Wśród białostoczan nie brakuje również chętnych na zakup mieszkań w regionie. W Łapach najbardziej chodliwe to trzypokojowe o pow. 60 mkw. Ich ceny są różnorodne. Wahają się pomiędzy 2100 a 2650 zł za mkw.

  - Zależą głównie od lokalizacji, piętra i wykończenia lokum - mówi Łukasz Bukłaha.

  - Na rynku mieszkaniowym w okolicach Białegostoku, pojawiało się też dużo ofert z miejscowości Czarna Białostocka - informuje Katarzyna Trzcińska.

  Cena za metr mieszkania w tej gminie wynosi średnio 3 tys. zł za mkw.

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Wszystkie komentarze (9) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama