Dobry start Arslanbeka Salimova z KS Wschód Białystok na Ukrainie

Arsenbek Salimov na najwyższym stopniu podium
Arsenbek Salimov na najwyższym stopniu podium KS Wschód Białystok
Arslanbek Salimov zwyciężył w zapaśniczym Memoriale Truchina, który odbył się na Ukrainie. Zapaśnik KS Wschód Białystok wygrał w kategorii 60 kg.

Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Memoriał Truchina odbył się z udziałem kadru narodowej Polski juniorów z Zaporożu na Ukrainie. Podopieczni trenera Edwarda Barsegjana w stylu klasycznym wywalczyli trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brąz. Podlaski zapaśnik z KS Wschód Białystok Arsenbek Salimov wygrał w kategorii 60 kg. Salomov stoczył w sumie cztery walki z mocnymi rywalami.
Zawodypoprzedzone były tygodniowym obozem treningowym kadry. Był to pierwszy turniej w 2021 roku naszych reprezentantów, a wynik białostoczanina wróży dobrym startem na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.