Centralna Liga Juniorów U-19: Warta Poznań - Jagiellonia 4:1. Fatalna końcówka pierwszej połowy

Po porażkach z Lechem i Wartą sytuacja Jagiellonii w CLJ U-19 jest trudna
Po porażkach z Lechem i Wartą sytuacja Jagiellonii w CLJ U-19 jest trudna jagiellonia.pl
W spotkaniu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19 Jagiellona Białystok przegrała na wyjeździe 1:4 z Wartą Poznań. Honorowego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił w 71. minucie Bartosz Mazurek. Sytuacja białostockiej drużyny po siódmej w tym sezonie porażce jest trudna, a przewaga nad strefą spadkową - niewielka.

Po porażce u siebie 0:2 z Lechem Poznań, Jagiellonia szukała punktów w starciu z drugim zespołem ze stolicy Wielkopolski - Wartą. Nie udało się, głównie przez fatalną końcówkę pierwszej połowy, w której gospodarze strzelili aż trzy gole i losy potyczki zostały przesądzone.

- Delikatnie mówiąc, nie schodziliśmy do szatni w dobrych nastrojach. Mógłbym ponownie powiedzieć, że zagraliśmy niezłe 85 minut, ale jest już tego po prostu za dużo. Łatwo przychodzi nam tracenie goli, a musimy sporo napracować się, aby je strzelić - zaznacza w rozmowie z klubowymi mediami trener juniorów Jagiellonii Marek Wasiluk.

CLJ U-19. Wisła może zepchnąć Jagę do strefy spadkowej

W 14 kolejkach Żółto-Czerwoni zdobyli 17 punktów i ich przewaga nad otwierającą strefę spadkową Wisła Kraków to cztery oczka. Tyle, że Biała Gwiazda ma w zanadrzu dwa mecze zaległe, więc może wyprzedzić białostoczan w klasyfikacji. Na dodatek Jaga gra w najbliższej kolejce na wyjeździe z wiceliderem - Legią Warszawa, więc o zdobycz punktową będzie ciężko.

- Trudno mi mieć pretensje do drużyny, bo większość chłopców pracuje bardzo solidnie i nie można im odmówić cech wolicjonalnych. Potrzebujemy na dziś spokoju, cierpliwej pracy po to, aby tych chłopców rozwijać - przekonuje trener Wasiluk.

WYNIKI 14. KOLEJKI

• Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 4:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Wajman (39), 2:0 - Rola (45), 3:0 - Rola (45), 4:0 - Stańczak (54), 4:1 - Mazurek (71).
  • Jagiellonia: Suchocki - Lipiński (81. M. Jaroszuk), Kruszewski, Krasiewicz, Koj (79. Zabielski), Drygiel (69. Żakiewicz), Stypułkowski, Kozłowski (46. Leopold), Cholewa (46. J. Jaroszuk), Ptasiński (46. Mazurek), Kolo (43. Rusiłowicz).
  • Legia Warszawa - Korona Kielce 2:1, Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 0:0, Górnik Zabrze 0 Arka Gdynia 2:0, Widzew Łódź - MKS Polonia Warszawa 1:1, Sandecja Nowy Sącz - Cracovia Kraków 1:2, Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1, Raków Częstochowa - Odra Opole 1:2.