Centralna Liga Juniorów U-19. Lechia Gdańsk Jagiellonia 1:2. Szybko wrócili na właściwe tory

Juniorzy Jagiellonii mają tylko trzy punkty straty do lidera
Juniorzy Jagiellonii mają tylko trzy punkty straty do lidera jagiellonia.pl
Piłkarze Jagiellonii szybko zrehabilitowali się za porażkę 1:3 z Polonią Warszawa w CLJ U-19. Białostoczanie wrócili na właściwe tory, wygrywając na wyjeździe Lechią Gdańsk 2:1.

Zadowolenia ze zwycięstwa nie kryje w klubowych mediach Jagiellonii trener Żółto-Czerwonych Marek Wasiluk.

- To był zdecydowanie nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Od pierwszych minut czuć było naszą dominację. W pierwszej połowie nie przełożyliśmy tego na wynik - mówi szkoleniowiec Jagi. - Pod względem kultury gry przewyższaliśmy jednak przeciwnika. Przewagę udokumentowaliśmy po przerwie dwoma golami. Mieliśmy ponadto cztery niezłe okazje - dodaje.

Lechia - Jagiellonia 1:2. Każdy dołożył cegiełkę

Po trafieniach Damiana Wojdakowskiego i Kamila Andrzejkiewicza wydawało się, że goście spokojnie zwyciężą. Tymczasem Lechia zdobyła w końcówce kontaktową bramkę i zrobiło się nerwowo. Na szczęście bramkarz Miłosz Piekutowski popisał się udaną interwencją i uratował białostoczanom zasłużoną wygraną.

- Duże brawa dla zespołu, wykonaliśmy krok w dobrą stronę. Ważny był tez powrót niektórych graczy po kontuzjach i chorobach, dzięki temu byliśmy silniejsi personalnie. Wszystkich postawiliśmy na nogi, a każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę do wygranej – zaznacza trener Wasiluk.

Po zwycięstwie w Gdańsku Jagiellonia awansowała na czwarte miejsce w tabeli i ma tylko trzy punkty straty do liderującego Rakowa Częstochowa. W kolejnym meczu białostoczanie zagrają u siebie z wiceliderem - Górnikiem Zabrze (sobota - 15 października, godz. 12).

WYNIKI 9. KOLEJKI

• Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Wojdakowski (50), 0:2 - Andrzejkiewicz (69), 1:2 - Płotka (87).
  • Jagiellonia: Piekutowski – Jaroszuk, Kobus (86. Podczarski), Skowronek, Burkowski, Lipiński (73. Piórkowski), Stypułkowski (87. Żakiewicz), Mościcki, Andrzejkiewicz (70. Drygiel), Wojdakowski (81. Protaziuk), Samborski (86. Ziętek).
  • Cracovia Kraków - Korona Kielce 6:3, MKS Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 3:5, Górnik Zabrze - Escola Varsovia Warszawa 2:1, Raków Częstochowa - Miedź Legnica 4:0, Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:3, Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:5, Lech Poznań - Wisła Kraków 2:1.

1. Raków Częstochowa 9 20 17-7
2. Górnik Zabrze 9 19 13-7
3. Legia Warszawa 9 18 33-18
4. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 9 17 22-14
5. Polonia Warszawa 9 16 21-17
6. Lech Poznań 9 16 21-14
7. Wisła Kraków 9 14 14-10
8. Korona Kielce 9 14 22-21