Bilard: Świetny występ zawodników Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka

(mara)
Zespół  Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka w składzie: od lewej Krystian Piekarski, Marek Kudlik, Lech Piekarski, Konrad Piekarski i Piotr Kudlik
Zespół Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka w składzie: od lewej Krystian Piekarski, Marek Kudlik, Lech Piekarski, Konrad Piekarski i Piotr Kudlik Lech Piekarski
Kolejna runda cyklu Grand Prix Polski w bilardzie została rozegrana w Łodzi. Sokółczanie, podobnie jak podczas ostatniego turnieju, znów zaprezentowali dobrą formę.

- Marek Kudlik sięgnął po brązowy medal. Piotr Kudlik zajął 5 miejsce uznając wyższość brata w pojedynku o strefę medalową - informuje Lech Piekarski, trener sokólskich bilardzistów.

Jacek Jarno i Konrad Piekarski zajęli miejsce 17. Konrad uległ po bardzo dobrym meczu najbardziej doświadczonemu polskiemu bilardziście Radkowi Babicy 5-7. Krystian Piekarski został sklasyfikowany na miejscu 33.

- Najmłodszy zawodnik sokólskiego zespołu Kuba Kasperuk zajął dalszą pozycję. Mimo to, jego start, mający na celu zdobywanie doświadczenia, oceniam jako jako bardzo udany - mówi Lech Piekarski.

Złoty medal wywalczył zawodnik z Tomaszowa Mazowieckiego Mariusz Skoneczny. Srebro przypadło pogromcy Krystiana Piekarskiego - Wojciechowi Sroczyńskiemu reprezentującemu Bilard Studio Warszawa. Na trzecim stopniu podium obok Marka Kudlika stanął Wojciech Szewczyk z Konsalnetu Warszawa.

W Łodzi w walce o medale , nagrody finansowe, punkty rankingowe oraz samochód osobowy - będący nagrodą dla zwycięzcy rankingu krajowego 2013 - zagrało łącznie 130 zawodników.