Bilard: Piotr Kudlik pokazał klasę

Martyna Tochwin
Piotr Kudlik podczas ostatniej rundy Grand Prix Polski w Dębicy dowiódł, że może zwyciężać z najlepszymi. Nasz młody bilardzista zajął w turnieju trzecie miejsce. Metal-Fach LP
Po spektakularnych zwycięstwach Konrada Piekarskiego w trzech rundach tegorocznego Grand Prix Polski, jego kolega z drużyny Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka Piotr Kudlik udowodnił, że też potrafi zwyciężać. Z niedawnego turnieju w Dębicy wrócił z brązowym medalem.

W rozegranej w Dębicy ostatniej rundzie Grand Prix Polski w Bilardzie brązowy medal zdobył Piotr Kudlik. Nasz zawodnik pokonał w ćwierćfinale Konrada Piekarskiego. Ten zajął 5. miejsce.
Obok Piotra i Konrada w turnieju wystąpili również należący do krajowej czołówki zawodnicy Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka.

Starszy brat Konrada, Krystian Piekarski, w walce o ćwierćfinał uznał wyższość lidera krajowego rankingu Radka Babicy i uplasował się na miejscu 9.

Hubert Łopotko uległ również Babicy (rundę wcześniej) i zajął 17. miejsce, zaś Jacek Jarno został sklasyfikowany na miejscu 33.

Zwycięzcą imprezy został Wojciech Szewczyk z Konsalnetu Warszawa, który w finale pokonał Michała Turkowskiego z Nosanu Kielce.

Na trzecim stopniu podium, obok Piotra Kudlika, stanął będący największą niespodzianką turnieju, jeszcze junior, Bartosz Batkowski z Frame Łódź. Dodajmy, że Piotr Kudlik w kilkusetosobowym krajowym rankingu sezonu 2011 jest sklasyfikowany na bardzo wysokim 7. miejscu.

- Najgroźniejszy rywal Konrada w walce o fotel najlepszego bilardzisty w kraju sezonu 2011 (ciągle jeszcze lider) Radek Babica zajął 5. miejsce i nadal wyprzedza młodszego o kilkanaście lat sokółczanina o 25 pkt. Kolejny pretendent do samochodu, który przypadnie zwycięzcy rankingu, aktualny mistrz Europy Tomasz Kapłan również uplasował się na miejscu 5 i traci do sokółczanina 20 punktów. Zapowiada się więc fascynująca końcówka sezonu - mówi Lech Piekarski, trener sokólskich bilardzistów.

Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w czasie grudniowych mistrzostw Polski, które zaczną się 12 grudnia w Bilczy koło Kielc. Tam 32 najlepszych bilardzistów powalczy o medale i tytuły mistrza Polski oraz punkty rankingowe.