Bilard: Grand Prix Polski w Kielcach. Konrad Piekarski zdobył brąz na seniorskim turnieju

(pt)
Konrad Piekarski podczas pojedynku z Mateuszem Śniegockim
Grając w Kielcach w najbardziej prestiżową na świecie odmianę Pool bilarda (w 9 bill), Konrad Piekarski, nasz młodziutki zawodnik napsuł krwi polskim seniorom zdobywając ponownie brązowy medal.

Konrad Piekarski, zawodnik drużyny Metal-Fach Lp Pool Bilard Sokółka potwierdził, że nie tylko jest czołowym polskim juniorem, ale także należy do ścisłej czołówki seniorskiej.

Zwyciężył w ośmiu pojedynkach, aby dotrzeć do półfinału. Po drodze pokonał m.in. mistrzynie Polski kobiet - Izabelę Łącką i Katarzynę Wesołowską, medalistę mistrzostw Europy Michała Kędziora, a w ćwierćfinale dominował nad wielokrotnym mistrzem Polski - Mariuszem Roterem.

W półfinale nie sprostał najlepszemu w tym roku polskiemu bilardziście, zajmującemu 6. miejsce w Rankingu Europejskim - Mateuszowi Śniegockiemu. I to właśnie Mateusz już po raz 5. w tym roku zwyciężył w Grand Prix (zdecydowanie lideruje też w Rankingu Polski 2009.

W Kielcach zagrali także nasi najmłodsi zawodnicy: Dawid Kieda i Szymon Bakunowicz, jak i doświadczony Jacek Jarno.

Niestety, w Kielcach nie wystąpił czołowy bilardzista Sokółki - Krystian Piekarski. Jest tegorocznym maturzystą.

Turniej w Kielcach był ostatnim z cyklu Grand Prix Polski Wik Pol Tour 2009 i ostatecznie wyłonił najlepszą 16-skę tych, którzy uzyskują bezpośredni awans o finału Mistrzostw Polski - Sokółka 2009.