Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Brak dostępu do opieki zdrowotnej, rehabilitacji i samotność. To najważniejsze problemy, z którymi borykają się seniorzy. RAPORT

OPRAC.:
Tomasz Maleta
Tomasz Maleta
Jeśli chodzi o seniorów, to najczęściej borykają się z kłopotami zdrowotnymi, samotnością i problemami finansowymi. W następnej kolejności wskazują na braki: w odpowiedniej opiece medycznej, opiece ze strony rodziny czy ofert spędzania wolnego czasu. Mocno podkreślają potrzebę utworzenia całodobowych ośrodków pomocy, a przede wszystkim za priorytet uważają potrzebę, którą określają terminem „rozmawiać”
Jeśli chodzi o seniorów, to najczęściej borykają się z kłopotami zdrowotnymi, samotnością i problemami finansowymi. W następnej kolejności wskazują na braki: w odpowiedniej opiece medycznej, opiece ze strony rodziny czy ofert spędzania wolnego czasu. Mocno podkreślają potrzebę utworzenia całodobowych ośrodków pomocy, a przede wszystkim za priorytet uważają potrzebę, którą określają terminem „rozmawiać” Wojciech Wojtkielewicz/Archiwum
Najbardziej białostoczanie niezadowoleni są z dostępu do opieki zdrowotnej, placówek rehabilitacyjnych czy usług opiekuńczych dla niepełnosprawnych. Władze miasta powinny szczególnie pochylić się nad starzeniem się społeczności lokalnej – takie są wnioski z ankiety o najważniejszych problemach, z którymi borykają się mieszkańcy. Uzupełnia ona raport dotyczący opracowania miejskiej strategii rozwiązywania problemów społecznych Białegostoku.

Konsultacje trwały od 7 lipca do 28 sierpnia. Mieszkańcy mogli wziąć w nich udział poprzez wypełnienie ankiety konsultacyjnej; zgłoszenie informacji i opinii podczas dyżurów konsultacyjnych oraz telefonicznych. Swoją ścieżkę miały też organizacje pozarządowe. Konsultacje kosztowały 937,88 zł. Tyle wydano na przygotowanie materiałów i działań informacyjno-promocyjnych.

Według białostoczan problemy społeczne, które w najbliższej dekadzie wymagają szczególnej uwagi dotyczą przede wszystkim sfery związanej ze starzeniem się społeczności lokalnej. Wskazało na nie 35,7 proc. ankietowanych. Ale jeszcze więcej na pierwszym miejscu wymienia choroby oraz różnego rodzaju niepełnosprawności (połowa ankietowanych). Z kolei prawie co trzeci ankietowany zauważył problemy związane z nietolerancją i dyskryminacją, a co piąty na bezrobocie.

Raport o stanie ludności w woj. podlaskim w 2019. W Białymst...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny