BAS Białystok. Białostoczanki przegrały, ale wstydu nie przyniosły i walczyły do końca

Siatkarki BAS Białystok przegrały drugi raz w tym sezonie
Siatkarki BAS Białystok przegrały drugi raz w tym sezonie Wojciech Wojtkielewicz
Siatkówka. Mazovia Warszawa przerwała świetną passę białostoczanek z BAS Kombinat Budowlany. Podopieczne Sebastiana Grzegorka i Czesława Tobolskiego, po trzech wygranych z rzędu, przegrały w stolicy 1:3.

Na pewno dziewczyny wstydu nie przyniosły. Bardzo dobrze i ofiarnie broniły, może atak nie był jeszcze taki, jak trzeba. Ale do końca walczyliśmy o zwycięstwo, o czym świadczy wynik czwartego seta, przegranego na przewagi. Szkoda, ale w rundzie rewanżowej postaramy się zrewanżować, bo to jest rywal w naszym zasięgu - mówi Grzegorek.

Szkoleniowiec białostoczanek nie mógł skorzystać z przeziębionej Agnieszki Czeropskiej i pod jej nieobecność na środku siatki zagrała z konieczności 15-letnia Anna Trusiewicz. Młoda zawodniczka przed tygodniem godnie zastąpiła koleżankę w meczu z Ósemką Siedlce.

- Mazovia to już znacznie wyższa półka. Rywalki grały szybciej i tym razem pojawiły się problemy - dodaje opiekun BAS.

Mimo to, była szansa na tie-breaka, bowiem przyjezdne miały w czwartej partii piłkę setową. Niestety, zepsuły zagrywkę, a później udanym finiszem popisały się miejscowe.

Wyniki 6. kolejki

Mazovia Warszawa - BAS Białystok 3:1 (25:18, 20:25, 25:19, 28:26).

BAS: Piasta, Szczygielska, Trusiewicz, Gronostajska, Iber, Dziewiątkowska, Kutikow (libero), Jabłuszewska (libero) oraz Żukowska, Szymańska, Kubik, Borowska,

Ósemka Siedlce - APS Rumia 3:2, Orzeł Elbląg - WTS Włocławek 3:0, Sparta Warszawa - AZS AWF Warszawa 0:3.

Pauzował: Volley Płock.