AZS AWF Kraków - Tur Bielsk Podlaski 80 : 70

Wojciech Konończuk [email protected] tel. 85 748 95 31
Kordian Jóźwiuk niezbyt miło będzie wspominał wyprawę pod Wawel. Tur nie dał bowiem rady akademikom z AZS AWF Kraków. Andrzej Zgiet
Przykrej i niespodziewanej porażki w pierwszym w tym sezonie meczu wyjazdowym doznali drugoligowi gracze Tura Bielsk Podlaski. Ekipa Andrzeja Sinielnikowa przegrała z AZS AWF Kraków 70:80.

O porażce zadecydowała ostatnia minuta, kiedy gra bielszczan kompletnie rozsypała się. Goście nie zdobyli żadnego punktu, a stracili ich aż osiem.

Po pierwszej kwarcie wszystko wskazywało na pogrom akademików.

- Wszystko nam wychodziło. Dobrze broniliśmy, siedział rzut z półdystansu i nasza przewaga stale się zwiększała - relacjonuje drugi trener Tura Aleksy Olesiuk. - Akademickie drużyny mają jednak to do siebie, że jeśli pozwoli im się uwierzyć w siebie, to są w stanie to wykorzystać - dodaje.

Tak się stało w tym spotkanie. Tur zaczął stopniowo gubić rytm, pojawiło się sporo niedokładności, ale największą bolączką okazały się zbiórki, przegrane przez nasz zespół 21:31.
- Nie mogę pojąć, dlaczego tak słabo spisywaliśmy się na deskach, bo posiadaliśmy przewagę wzrostu. Tymczasem rywale zebrali aż 12 piłek na naszej desce - dodaje Olesiuk.

Krakowianie mozolnie odrabiali straty, a w 36. minucie wyszli na prowadzenie 66:65. Wkrótce wzrosło ono do pięciu punktów (70:65). Goście jeszcze doszli na 70:72 i mieli rzuty wolne. Andrzej Misiewicz pomylił się jednak dwukrotnie, a po kontrze akademicy powiększyli przewagę.

Taktyczne faule już nic nie dały, bo gospodarze, a konkretnie Jakub Dwernicki, nie mylili się. Przykra niespodzianka stała się faktem.