UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Wyniki wyborów: Powiat bielski - wójtowie utrzymali swoje...

  Wyniki wyborów: Powiat bielski - wójtowie utrzymali swoje stanowiska

  (bak)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Powiat bielski

  Powiat bielski ©Fot. Archiwum

  Ostatnie wybory do samorządów terytorialnych nie przyniosły żadnych zmian w gminach powiatu bielskiego. Na stanowiskach wójtów pozostały te same osoby, które sprawowały władzę w poprzedniej kadencji.
  Powiat bielski

  Powiat bielski ©Fot. Archiwum

  Zawiódł się ten, który spodziewał się jakichkolwiek zmian na stanowisku wójta gminy Bielsk Podlaski. Zawiódł się również i ten, kto spodziewał się przynajmniej drugiej tury. Tym razem, startująca z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, Raisa Rajecka pokonała dwóch kontrkandydatów zdobywając w niedzielnym głosowaniu 58,03 proc. głosów.

  Znaczną przewagę głosów otrzymał także Krzysztof Jaworowski, wójt gminy Brańsk. Ta osoba od lat cieszy się powodzeniem wśród wyborców, którzy ufają w jego umiejętności zarządzania gminą. W tym roku otrzymał ponad 70-procentowe poparcie.

  Jeszcze większą popularność wśród wyborców ma Andrzej Anusiewicz, wójt gminy Rudka. Podczas tegorocznych wyborów głos na niego oddało prawie 86 proc. mieszkańców gminy, którzy przyszli do urn wyborczych.

  Niewielkim ułamkiem procentowym zwyciężył Stanisław Derehajło, wójt gminy Boćki. Języczkiem u wagi wyborczej było zaledwie 0,6 procent, które zdecydowało o tym, że w Boćkach w tym roku nie będzie wyborczej dogrywki.

  Wiele szczęścia miał również wójt gminy Wyszki Ryszard Perkowski. O jego zwycięstwie zdecydowało zaledwie 7 głosów nad kontrkandydatem Markiem Malinowskiem. Gdyby nie to, wójt Perkowski przynajmniej na cztery najbliższe lata musiałby pożegnać się z wójtowskim fotelem.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama