NASZE
  GALERIE

  Grabarka 2017

  Rozwiń
  Kandydaci SLD przedstawili swój program pracy w samorządach...

  Kandydaci SLD przedstawili swój program pracy w samorządach (wideo)

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  w wyborach samorządowych

  w wyborach samorządowych ©Fot. Marta Gawina/MoDO

  Zadbanie o rynek pracy, racjonalne wydawanie unijnych pieniędzy, budowa sieci przedszkoli i żłobków oraz prawdziwe targi w Białymstoku. To zdaniem kandydatów SLD do sejmiku i rady miejskiej najważniejsze sprawy, którymi trzeba się zając w przyszłej kadencji.
  w wyborach samorządowych

  w wyborach samorządowych ©Fot. Marta Gawina/MoDO


  W środowej konferencji wzięli udział Zbigniew Krzywicki i Jacek Cylwlk, którzy startują do sejmiku oraz Halina Rutkowska, kandydatka do rady miejskiej.

  - Wśród wielu ważnych spraw, jakie czekają samorząd województwa jest jedna najważniejsza. To ochrona rynku pracy. Jak wiemy w projekcie przyszłorocznego budżetu państwa zawarto jedną trzecią środków na aktywne zwalczanie bezrobocia, jakie były przewidziane na ten rok.
  Może to oznaczać dramat dla naszego regionu. Dlatego samorząd województwa, jak i władze miejskie muszą znaleźć w swoich budżetach środki na ten cel - podkreśla Zbigniew Krzywicki, białostocki kandydat do sejmiku.

  Podobnie uważa inny kandydat - Jacek Cylwik. Jego zdaniem, wśród projektów finansowanych ze środków unijnych trzeba zwrócić szczególną uwagę na te, które gwarantują miejsca pracy.

  - Trzeba też zadbać o najmłodszych mieszańców naszego województwa, którzy za kilka lat będą podejmować decyzję: zostajemy tu albo wyjeżdżamy. Potrzebna jest nam sieć żłobków i przedszkoli. Pieniądze można znaleźć pośród rozlicznych szkoleń, które są organizowane. Niczemu one nie służą, a odbywają się w ekskluzywnych hotelach. Trzeba też wspierać najmłodszych poprzez dodatkową naukę języków, naukę pływania - dodaje Jacek Cylwik.

  Halina Rutkowska, kandydatka SLD do rady miejskiej chciałaby natomiast, by w Białymstoku powstały tereny targowe. Takie, które byłyby konkurencją na przykład dla Poznania.
  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (24)

   Wszystkie komentarze (24) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama