Woda
  2017

  Białystok gotowy na ulewy?

  Rozwiń
  Woda
  Zwiń

  Białystok gotowy na ulewy?

  W mieście trwały ćwiczenia mające przygotować służby i mieszkańców do walki z powodziami

  Prawybory 2010: Ludzie wolą nowych. Na starą władzę nie...

  Prawybory 2010: Ludzie wolą nowych. Na starą władzę nie głosują.

  (jul)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Prawybory 2010: Ludzie wolą nowych. Na starą władzę nie głosują.
  Nasz plebiscyt: Na czele są nowi kandydaci. Z reguły dotychczasowi włodarze wypadają słabo. Ale intensywna walka o głosy trwa.
  Prawybory 2010: Ludzie wolą nowych. Na starą władzę nie głosują.
  Nasz plebiscyt na najlepszego kandydata na burmistrza i wójta w powiecie białostockim nabiera tempa.
  Z wczorajszego głosowania wynika, że o fotel wójta Juchnowca Kościelnego nie muszą się martwić Czesław Jakubowicz oraz obecny wójt gminy Zawady - Paweł Pogorzelski.

  Natomiast w innych gminach powiatu białostockiego zapowiada się zmiana władzy. Obecni włodarze są bowiem w tyle, a dystansują ich kontrkandydaci.

  Trwa zacięta walka o fotel burmistrza Łap pomiędzy Zdzisławem Jabłońskim (PO) a obecnym burmistrzem Romanem Czepe (PiS). Na razie kandydata Platformy popiera 36 proc. głosujących, zaś na kandydata PiS zagłosowało 32 proc. internautów. Obaj wyprzedzili Jacka Łapińskiego.

  W Czarnej Białostockiej i Wasilkowie największą popularnością cieszą się również tzw. nowicjusze. W pierwszej z tych gmin, jak na razie, wygrywa Jacek Sakowicz, a w drugiej - Mirosław Bielawski.
  Natomiast Wiktor Grygiencz, burmistrz Supraśl, zajmuje czwarte miejsce.

  Marnie za to wypada Krzysztof Chlebowicz, burmistrz Tykocina oraz Sławomir Halicki, burmistrz Suraża. Jak dotąd nie otrzymali żadnego sms-a.

  Jednak wszystko może się jeszcze zmienić, bo na sms-y na kandydatów startujących w tegorocznych wyborach samorządowych czekamy jeszcze do najbliższego czwartku, do godz. 12.

  Pełną listę kandydatów do samorządu miasta i województwa prezentujemy na naszej stronie internetowej www.poranny.pl/wybory.Klikamy na kandydata i sprawdzamy kod obok jego nazwiska. Trzeba go wpisać w treść sms-a i wysłać pod numer 71466. Koszt sms-a to 1,22 zł z VAT.

  Weź udział w prawyborach i zagłosuj na swojego kandydata. Wejdź na stronę www.poranny.pl/wybory i skorzystaj z wyszukiwarki położonej z prawej strony serwisu specjalnego. Tam znajdziesz swoich kandydatów i wyniki prawyborów.  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama