Woda
  2017

  Białystok gotowy na ulewy?

  Rozwiń
  Woda
  Zwiń

  Białystok gotowy na ulewy?

  W mieście trwały ćwiczenia mające przygotować służby i mieszkańców do walki z powodziami

  Wybory 2010: Prezydencka debata na WSAP. Wygrał ją Dariusz...

  Wybory 2010: Prezydencka debata na WSAP. Wygrał ją Dariusz Piontkowski. (zdjęcia, wideo)

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Kandydaci na prezydenta Białegostoku. Od lewej: Bogusław Dębski, Tadeusz Truskolaski, Dariusz Piontkowski i Janusz Kochan.

  Kandydaci na prezydenta Białegostoku. Od lewej: Bogusław Dębski, Tadeusz Truskolaski, Dariusz Piontkowski i Janusz Kochan. ©Fot. Marta Gawina/MoDo

  Nowe miejsca pracy, edukacja, inwestycje, rozbudowa Białegostoku, spalarnia. Z tymi tematami zmierzyło się czterech kandydatów na prezydenta Białegostoku, którą zorganizowała w niedzielę Wyższa Szkoła Administracji Publicznej.
  Kandydaci na prezydenta Białegostoku. Od lewej: Bogusław Dębski, Tadeusz Truskolaski, Dariusz Piontkowski i Janusz Kochan.

  Kandydaci na prezydenta Białegostoku. Od lewej: Bogusław Dębski, Tadeusz Truskolaski, Dariusz Piontkowski i Janusz Kochan. ©Fot. Marta Gawina/MoDo

  [galeria_glowna]

  W debacie wziął udział Bogusław Dębski, Janusz Kochan, Dariusz Piontkowski i Tadeusz Truskolaski. Nie pojawił się tylko Waldemar Krynicki, choć zaproszenie otrzymał. Przedstawicielka jego komitetu wyborczego przeczytała tylko oświadczenie Krynickiego, w którym kandydat stwierdza, że nie są zachowywane zasady demokracji.

  Pozostali kandydaci przedstawili w skrócie swoje programy wyborcze.

  Bogusław Dębski jako prezydent chciałby dokończyć inwestycje, które już zostały rozpoczęte i wybudować halę widowiskową. Zmieniłby również koncepcję utylizacji śmieci i zapewnił więcej miejsc parkingowych.

  Janusz Kochan chciałby odkorkować miasto, wybudować lotnisko na Krywlanach, wspierać Jagiellonię oraz sprawić, by nasze miasto było kojarzone z Oktawą Kultur.

  Najważniejsze założenia programu Dariusza Piontkowskiego to budowa parkingów w centrum miasta, pomoc Białegostoku w budowie lotniska oraz w utrzymaniu szpitala wojewódzkiego.

  Obecny prezydent Tadeusz Truskolaski widzi potrzebę kontynuowania obecnej polityki miasta. Stwierdził, że przez ostatnie cztery lata został wyzwolony potencjał społeczny. A mieszkańcy Białegostoku są dumni z swojego miasta.

  Kandydaci odpowiadali też na pytania, które wcześniej przygotowali studenci. A młodych ludzi interesował m.in. dojazd do Białegostoku z gmin ościennych, budowa ścieżek rowerowych, inwestycje, w tym budowa stadionu i spalarni.

  Debatę, którą przygotowało Koło Naukowe Centrum Informacji Administracyjnej oraz Zakład Samorządu Terytorialnego Wyższej Szkoły Administracji Publicznej śledziło kilkaset osób.

  Po dyskusji głosowali na wybranych kandydatów. Znane są już wyniki głosowania na WSAP.

  Oddano 305 głosów:

  Dariusz Piontkowski otrzymał 164 głosy
  Tadeusz Truskolaski otrzymał 113 głosów
  Janusz Kochan otrzymał 13 głosów
  Bogusław Dębski otrzymał 7 głosów
  Waldemar Krynicki otrzymał 5 głosów

  3 głosy były nieważne.

  Więcej na temat debaty przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu Kuriera Porannego.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (59)

   Wszystkie komentarze (59) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama