UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Głosowanie bez zameldowania - w piątek ostatni dzień na...

  Głosowanie bez zameldowania - w piątek ostatni dzień na decyzję

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Jeszcze można skorzystać z wyborczych udogodnień

  Jeszcze można skorzystać z wyborczych udogodnień ©Fot. Archiwum

  Tylko dzisiaj wyborcy, którzy 21 listopada chcą głosować przez pełnomocnika, mogą zgłosić się do urzędu miejskiego w Białymstoku.
  Jeszcze można skorzystać z wyborczych udogodnień

  Jeszcze można skorzystać z wyborczych udogodnień ©Fot. Archiwum

  Głosowanie w Białymstoku bez zameldowania, bezpłatny dojazd do lokalu wyborczego, wybieranie samorządowców przez pełnomocnika. Z takich udogodnień mogą skorzystać mieszkańcy naszego miasta. Warunek jest jeden. Jak najszybsze załatwienie formalności w magistracie.

  - Jeszcze tylko dzisiaj, do godz. 15.30 czekamy na osoby, które chciały głosować przez pełnomocnika. Z tego prawa mogą skorzystać niepełnosprawni i ludzie powyżej 75. roku życia. Na razie wpłynęło do nas 11 takich wniosków - mówi Krzysztof Chojnowski, kierownik referatu ewidencji ludności przy ul. Branickiego.

  Dłużej, bo do 16 listopada mogą do magistratu zgłosić się niepełnosprawni, którzy nie są w stanie pokonać barier architektonicznych w swoim lokalu wyborczym. Mogą go zmienić. - W Białymstoku mamy ponad 20 lokali, które są przystosowane dla osób niepełnosprawnych - dodaje Krzysztof Chojnowski.

  Bezpłatny dojazd na listopadowe głosowanie przysługuje osobom, które nie poruszają się samodzielnie. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie Zarządu Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Składowej 11, w godz. 7-21.30. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 85 744-34-04.

  Wybory samorządowe to także możliwość głosowania w Białymstoku, mimo braku zameldowania. Trzeba tylko jak najszybciej dopisać się do miejskiego rejestru wyborców. Wniosek należy złożyć w referacie ewidencji ludności przy ul. Branickiego. - Można się zgłaszać do 19 listopada. Jednak zainteresowani powinni pamiętać, że mamy trzy dni na podjęcie decyzji, czy daną osobę wpisujemy do naszego rejestru - przypomina Krzysztof Chojnowski.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama