NASZE
  GALERIE

  Białystok się buduje

  Rozwiń
  10 osób z Sokólszczyzny zawalczy o sejmik. Jedynką PSL...

  10 osób z Sokólszczyzny zawalczy o sejmik. Jedynką PSL został Mieczysław Baszko.

  (mara)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Mieczysław Baszko funkcję wicemarszałka województwa podlaskiego sprawuje prawie od trzech lat. Teraz ubiega się ponownie o mandat w sejmiku. Jest liderem listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  Mieczysław Baszko do sejmiku kandyduje z pierwszej pozycji na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  Mieczysław Baszko do sejmiku kandyduje z pierwszej pozycji na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego. ©Fot. Martyna Tochwin

  To on ma największe szanse na kontynuację kariery w sejmiku województwa. Trzy lata spędził w zarządzie. W styczniu 2008 władze w sejmiku przejęła Platforma Obywatelska. Mieczysław Baszko (49 lat) jako członek koalicyjnego klubu PSL został wtedy powołany na członka zarządu województwa podlaskiego. Został w ten sposób pierwszym w historii mieszkańcem Sokółki, który zasiadł w zarządzie w województwa.

  O posadę w sejmiku kadencji 2010 - 2014 powalczy z nim jeszcze kilku innych mieszkańców powiatu sokólskiego.

  Z listy SLD startuje Wojciech Chomański (50 lat) z Sokółki. Polska Partia Pracy Sierpień 80 wystawiła Elżbietę Połuszejko (53 lata). Z PSL - u kandyduje jeszcze Zofia Danilewicz (55 lat).

  Po trzech kandydatów wystawiły partie PO i PiS. Z Platformy startują: Mirosław Lech (50 lat), wójt Korycina (kandyduje także o kolejną kadencję w swojej gminie), Dżenneta Bogdanowicz (51 lat), właścicielka Jurty Tatarskiej w Kruszynianach oraz Eugeniusz Giba (45 lat), lekarz, zastępca dyrektora szpitala w Sokółce.

  Z PiS - u wystartują: Marcin Sutkowski (25 lat), Grzegorz Kunowski (52 lat) oraz Kazimierz Stasiulewicz (60 lat), radny powiatowy.

  Sokólskich kandydatów do sejmiku nie znajdziemy na listach: Ruchu Wyborców Janusza Korwin - Mikke, Krajowej Partii Emerytów i Rencistów, Krajowej Wspólnoty Samorządowej oraz Samoobrony Andrzeja Leppera.


  Już teraz można wziąć udział w prawyborach i sprawdzić, który z kandydatów do sejmiku ma największe poparcie. Lista kandydatów


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama