NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad zmianą zawodu, ale nie miałeś odwagi podejść do egzaminu, rozwiąż nasz test. Sprawdź swoje predsyspozycje

  Burmistrz Anatol Ochryciuk: Chcę być w sejmiku

  Burmistrz Anatol Ochryciuk: Chcę być w sejmiku

  (magu)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Chcę być nadal aktywny, a swoją wiedzę i doświadczenie mogę spożytkować jako radny sejmiku województwa - mówi Anatol Ochryciuk, ustępujący burmistrz Hajnówki.
  Burmistrz Anatol Ochryciuk: Chcę być w sejmiku

  ©Fot. Archiwum

  Kurier Hajnowski: Nie kandyduje Pan ponownie na burmistrza, a według prognoz mógłby Pan wygrać.

  Anatol Ochryciuk, ustępujący burmistrz Hajnówki: Dobiega końca trzecia kadencja sprawowania tej funkcji. Dwanaście lat to dużo. Nawet wystarczająco dużo, by z jednej strony mieć już za sobą istotne dokonania, jakie udało się w mieście zrealizować, a z drugiej może pojawić się obawa o rutyniarstwo. O znudzenie nazwiskiem. Tego chciałbym uniknąć.

  Z jakich zadań podjętych i zrealizowanych jest Pan najbardziej zadowolony?

  - Jest wiele dokonań, które samorząd miejski zrealizował w ciągu ostatnich 12 lat. Myślę, że na szczególną uwagę zasługuje rozbudowa wszelkich instalacji komunalnych schowanych w ziemi, a potem budowa nowych nawierzchni na ponad 130 ulicach.
  Potem mogliśmy już sobie pozwolić na upiększanie miasta. Hajnówka się zmieniła i zapewnia ludziom to, co w mieście jest potrzebne. Nie sądzę, by zmarnowała szanse, jakie pojawiły się w ciągu minionych 12 lat.

  Czego nie udało się zrobić i dlaczego?

  - Nie udało się pozyskać poważnych inwestorów z branży hotelarskiej. Mimo wielu zabiegów nikt z tej branży nie zdecydował się na Hajnówkę.

  Co w pierwszej kolejności będzie musiał zrobić nowy burmistrz?

  - Powinien doprowadzić do zakładanego stanu gospodarkę odpadami komunalnymi. Przygotowaliśmy szereg dokumentacji dotyczących budowy dróg oraz np. kompleksu sportowo-rekreacyjnego OSiR, hali sportowo-widowiskowej czy zalewu. Nowy burmistrz już od pierwszych dni będzie mógł je realizować.

  Teraz kandyduje Pan na radnego sejmiku wojewódzkiego.

  - Tak. Chcę być nadal aktywny, a swoją wiedzę i doświadczenie mogę spożytkować jako radny sejmiku województwa. Jeżeli wyborców z Hajnówki i ziemi hajnowskiej poprą mnie, będę pilnować w sejmiku spraw naszego miasta i regionu południowo-wschodniego województwa.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Wszystkie komentarze (6) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo