NASZE
  GALERIE

  Podróże wokół Białegostoku

  Rozwiń
  Burmistrz Anatol Ochryciuk: Chcę być w sejmiku

  Burmistrz Anatol Ochryciuk: Chcę być w sejmiku

  (magu)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Chcę być nadal aktywny, a swoją wiedzę i doświadczenie mogę spożytkować jako radny sejmiku województwa - mówi Anatol Ochryciuk, ustępujący burmistrz Hajnówki.
  Burmistrz Anatol Ochryciuk: Chcę być w sejmiku

  ©Fot. Archiwum

  Kurier Hajnowski: Nie kandyduje Pan ponownie na burmistrza, a według prognoz mógłby Pan wygrać.

  Anatol Ochryciuk, ustępujący burmistrz Hajnówki: Dobiega końca trzecia kadencja sprawowania tej funkcji. Dwanaście lat to dużo. Nawet wystarczająco dużo, by z jednej strony mieć już za sobą istotne dokonania, jakie udało się w mieście zrealizować, a z drugiej może pojawić się obawa o rutyniarstwo. O znudzenie nazwiskiem. Tego chciałbym uniknąć.

  Z jakich zadań podjętych i zrealizowanych jest Pan najbardziej zadowolony?

  - Jest wiele dokonań, które samorząd miejski zrealizował w ciągu ostatnich 12 lat. Myślę, że na szczególną uwagę zasługuje rozbudowa wszelkich instalacji komunalnych schowanych w ziemi, a potem budowa nowych nawierzchni na ponad 130 ulicach.
  Potem mogliśmy już sobie pozwolić na upiększanie miasta. Hajnówka się zmieniła i zapewnia ludziom to, co w mieście jest potrzebne. Nie sądzę, by zmarnowała szanse, jakie pojawiły się w ciągu minionych 12 lat.

  Czego nie udało się zrobić i dlaczego?

  - Nie udało się pozyskać poważnych inwestorów z branży hotelarskiej. Mimo wielu zabiegów nikt z tej branży nie zdecydował się na Hajnówkę.

  Co w pierwszej kolejności będzie musiał zrobić nowy burmistrz?

  - Powinien doprowadzić do zakładanego stanu gospodarkę odpadami komunalnymi. Przygotowaliśmy szereg dokumentacji dotyczących budowy dróg oraz np. kompleksu sportowo-rekreacyjnego OSiR, hali sportowo-widowiskowej czy zalewu. Nowy burmistrz już od pierwszych dni będzie mógł je realizować.

  Teraz kandyduje Pan na radnego sejmiku wojewódzkiego.

  - Tak. Chcę być nadal aktywny, a swoją wiedzę i doświadczenie mogę spożytkować jako radny sejmiku województwa. Jeżeli wyborców z Hajnówki i ziemi hajnowskiej poprą mnie, będę pilnować w sejmiku spraw naszego miasta i regionu południowo-wschodniego województwa.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Wszystkie komentarze (6) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama