Woda
  2017

  Białystok gotowy na ulewy?

  Rozwiń
  Woda
  Zwiń

  Białystok gotowy na ulewy?

  W mieście trwały ćwiczenia mające przygotować służby i mieszkańców do walki z powodziami

  Wybory samorządowe 2010: Kandydaci i kampania wyborcza....

  Wybory samorządowe 2010: Kandydaci i kampania wyborcza. Agitacja bez urlopu.

  Julita Januszkiewicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Nie wszyscy urzędujący włodarze mają zamiar wziąć urlop na czas kampanii wyborczej

  Nie wszyscy urzędujący włodarze mają zamiar wziąć urlop na czas kampanii wyborczej ©fot. Archiwum

  Tadeusz Truskolaski nie wyklucza pojedynczych dni wolnych podczas kampanii wyborczej. Niektórzy burmistrzowie podbiałostockich gmin, ponownie startujący w wyborach samorządowych, planują urlopy.
  Nie wszyscy urzędujący włodarze mają zamiar wziąć urlop na czas kampanii wyborczej

  Nie wszyscy urzędujący włodarze mają zamiar wziąć urlop na czas kampanii wyborczej ©fot. Archiwum

  Inni twierdzą, że kampanię będą prowadzili popołudniami i w weekendy.

  Łączenie obowiązków z działaniami czysto kampanijnymi w godzinach pracy nie jest uczciwe - mówi Urszula Sienkiewicz, rzeczniczka białostockiego magistratu. Dlatego ubiegający się o reelekcję prezydent Tadeusz Truskolaski nie wyklucza wzięcia dni wolnych podczas kampanii. - Jeśli w godzinach pracy będą odbywały się spotkania bądź debaty, podczas których pan prezydent będzie występował jako kandydat, to wówczas weźmie urlop - zapewnia Urszula Sienkiewicz.

  W ślady prezydenta Białegostoku zamierza pójść Wiktor Grygiencz, burmistrz Supraśla, który w połowie listopada wybiera się na urlop. - Muszę, bo mam sporo dni do wykorzystania. Agitację przedwyborczą będę prowadził popołudniami - tłumaczy burmistrz Supraśla.

  Urlop wypoczynkowy prawdopodobnie wykorzysta Czesław Jakubowicz, wójt Juchnowca Kościelnego. - Na razie się zastanawiam - mówi "Porannemu".

  Za to dni wolnych na czas kampanii nie zamierza brać Tadeusz Matejko, ubiegający się o ponowny urząd burmistrza Czarnej Białostockiej. - Oczekiwać, by na miesiąc zamknąć urząd, to przesada. Nie ma przecież takiego wymogu - mówi.

  Dodaje, że rozdziela kampanię od pracy w magistracie. Dlatego wszelkie spotkania z wyborcami planuje popołudniami oraz w weekendy. Tadeusz Matejko nie boi się też podejrzeń, że kampanię będzie prowadził podczas pracy.

  Natomiast Antoni Pełkowski, burmistrz Wasilkowa nie zamierza w ogóle jej prowadzić. Jak mówi, były na to cztery lata kadencji. - Nie widzę też potrzeby, by spotykać się z ludźmi i opowiadać im, jaki to jestem wspaniały i namawiać ich do głosownia na mnie - twierdzi burmistrz Pełkowski.

  Zapewnia, że wyborcze ulotki i plakaty z jego podobizną będą roznosiły osoby kandydujące na radnego z tego samego komitetu.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Wszystkie komentarze (5) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama