UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Wybory 2010: Szamatowicz, Piontkowski, Arłukowicz -...

  Wybory 2010: Szamatowicz, Piontkowski, Arłukowicz - lokomotywy wyborcze do sejmiku województwa

  Zdjęcie autora materiału

  Kurier Poranny

  Wybory 2010: Szamatowicz, Piontkowski, Arłukowicz - lokomotywy wyborcze do sejmiku województwa
  Prof. Marian Szamatowicz będzie otwierać listę wyborczą SLD do sejmiku. Pozostałe partie też kończą ustalanie kandydatów. PO może wystawić Tadeusza Arłukowicza. Jedynką w PiS ma być Dariusz Piontkowski
  Wybory 2010: Szamatowicz, Piontkowski, Arłukowicz - lokomotywy wyborcze do sejmiku województwa
  Oficjalne listy kandydatów do sejmiku województwa podlaskiego poznamy za kilka tygodni. Na razie trwa ustalanie nazwisk i typowanie lokomotyw wyborczych.

  Pewną jedynkę do sejmiku ma już Sojusz Lewicy Demokratycznej. To prof. Marian Szamatowicz, który dokonał pierwszego w Polsce, udanego zabiegu in vitro. Tak we wtorek postanowiły władze podlaskiego SLD. - Otrzymałem taką propozycję i ją przyjąłem. Nigdy nie ukrywałem swoich lewicowych przekonań - mówi prof. Marian Szamatowicz. - Czuję jeszcze w sobie siłę, żeby zrobić coś pozytywnego dla naszego regionu, szczególnie w sprawach służby zdrowia, ochrony środowiska - dodaje.

  SLD wskazało też we wtorek kandydata na prezydenta Białegostoku. Rekomenduje radnego miejskiego Janusza Kochana.

  Lokomotywą wyborczą PiS do sejmiku ma być obecny radny wojewódzki Dariusz Piontkowski. - Prawdopodobnie będę otwierał listę kandydatów. Miejsce na niej mają zapewnione pozostali radni sejmiku. Jesteśmy też otwarci na znanych działaczy z innych środowisk - mówi Piontkowski.

  Jego nazwisko pojawia się również wśród kandydatów na prezydenta Białegostoku. - W tej sprawie decyzja jeszcze nie zapadła - podkreśla radny.

  Nie jest wykluczone, że nazwiska prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego oraz jego zastępcy Tadeusza Arłukowicza pojawią się na sejmikowych listach PO. - Na pewno będziemy prosili znanych samorządowców o takie wsparcie - mówi nam jeden z działaczy PO.

  - Jednak konkretnych decyzji jeszcze nie ma - podkreśla Tadeusz Arłukowicz. - Sam pozostaję do dyspozycji PO. Jeżeli będzie taka potrzeba, podejmę się tego zadania.

  Czytaj także

   Komentarze (15)

   Wszystkie komentarze (15) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama