NASZE
  GALERIE

  Białystok się buduje

  Rozwiń
  Wybory 2010: Podwójne role kandydatów. Truskolaski na...

  Wybory 2010: Podwójne role kandydatów. Truskolaski na prezydenta i do sejmiku.

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Miał kandydować do rady miejskiej, jednak plany się zmieniły i Tadeusz Truskolaski wystartuje w wyborach do sejmiku województwa podlaskiego. Na białostockiej liście PO otrzymał numer jeden.
  Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski

  Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ©Fot. Archiwum

  Równocześnie Truskolaski będzie reprezentował Platformę w wyborach na prezydenta miasta.

  - Jeżeli jestem gdzieś potrzebny, to oddaję się do dyspozycji społeczeństwa - mówi Tadeusz Truskolaski, który nie chce komentować zamiany listy miejskiej na sejmikową.

  - Taka jest decyzja rady regionu. Sejmik województwa to dla nas priorytetowa sprawa. To tutaj decyduje się o rozwoju naszego regionu, zdobywaniu unijnych pieniędzy Dlatego chcemy, by reprezentowali nas najlepsi. Wśród nich jest prezydent Truskolaski - mówi Tadeusz Arłukowicz, szef białostockiej PO i wiceprezydent Białegostoku.

  Jego nazwisko też pojawi się na liście do sejmiku. Otrzymał numer dwa. Kolejni kandydaci Platformy to m.in. Marek Masalski z Forum Mniejszości Podlasia oraz Maciej Perkowski.

  - W czwartek zdecydujemy, kto zastąpi prezydenta Truskolaskiego wśród kandydatów do białostockiej rady miejskiej - dodaje Tadeusz Arłukowicz.

  Układanie list wyborczych kończy też Prawo i Sprawiedliwość. Oficjalnych kandydatów mamy poznać jeszcze w tym tygodniu. Tu w podwójnej roli na pewno wystąpi Dariusz Piontkowski, obecny radny wojewódzki. W listopadowych wyborach będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku oraz jedynką do sejmiku. Wśród białostockich kandydatów do samorządu województwa jest także Jan Chojnowski.

  Podobną taktykę wyborczą zastosowało Polskie Stronnictwo Ludowe i Prawica Podlasia. Tu wybory na prezydenta miasta z sejmikiem połączył Bogusław Dębski, teraz wicemarszałek województwa podlaskiego.

  Jedynie podlaski SLD zrobił inaczej. Kandydatem na prezydenta Białegostoku jest Janusz Kochan, który wystartuje też do rady miejskiej. Jedynką do podlaskiego samorządu został prof. Marian Szamatowicz, który jako pierwszy w Polsce wykonał udały zabieg in vitro. Kolejni kandydaci lewicy do sejmiku to m.in. Jerzy Półjanowicz, były wojewoda, radny Zbigniew Krzywicki, oraz Jacek Cylwik, który w poprzednich wyborach samorządowych startował z listy PO.

  Do 22 października komitety wyborcze muszą zarejestrować kandydatów na radnych gmin, powiatów, sejmiku.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama