W mieście trwały ćwiczenia mające przygotować służby i mieszkańców do walki z powodziami

Młoda Jaga wygrała z Górnikiem 2:0 i została wiceliderem...

Młoda Jaga wygrała z Górnikiem 2:0 i została wiceliderem (wideo)

(ted)

Kurier Poranny

Bartłomiej Pawłowski strzelił pierwszego gola dla młodej Jagi w meczu z Górnikiem ©Fot. A. Chomicz

Młoda Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Górnika Zabrze 2:0. Gole strzelali w drugiej połowie Bartłomiej Pawłowski i Jan Pawłowski.

Żółto-czerwoni przystępowali do spotkania z nadzieją przełamanie się, gdyż nie potrafili zwyciężyć w czterech ostatnich spotkaniach. Łatwo nie było, gdyż Górnik pokazał, że zasłużenie plasuje się w czołówce tabeli.

- Kilka razy nasz bramkarz Jakub Słowik pokazał klasę i udowodnił, że jego powołanie do młodzieżowej reprezentacji jest zasłużone - komentuje Mariusz Rumak, trener młodej Jagi.

Golkiper Jagi popisał się szczególnie w 63.
    minucie broniąc najpierw w sytuacji sam na sam z Szymonem Sobczakiem, a później jeszcze dwukrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 78. minucie, kiedy do siatki trafił Bartłomiej Pawłowski i w 90., kiedy po kontrze wynik ustalił Jan Pawłowski.

- Odnieśliśmy bardzo cenne zwycięstwo i możemy przez następny tydzień spokojnie pracować - kończy Rumak.

Wynik:

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - B. Pawłowski (78), 2:0 - J. Pawłowski (90).

Jagiellonia: Słowik - Lewczuk, Gogol, Józefiak, Hus, Steć (46. Zawadzki), Kalinowski (46. Ncube), Dołubizna, Tofil (65. J. Pawłowski), Essomba (77. Zapolnik), B. Pawłowski.