Gol młokosa dał Wigrom zwycięstwo

(kw)
Krystian Słowicki (z prawej) strzelił ważnego gola dla Wigier
Krystian Słowicki (z prawej) strzelił ważnego gola dla Wigier Wojciech Drażba
Cenne zwycięstwo odniosły Wigry Suwałki, kóre pokonały 1:0 Olijmpię Elbląg. Gola w ostatniej minucie strzelił 18-letni Krystian Słowicki.

Olimpia okazała się wymagającym przeciwnikiem i była bliska wywiezienia z Suwałk punktu. W 90. minucie Słowicki wywalczył jednak rzut rożny, a po dośrodkowaniu Grażvydasa Mikulenasa strzałem głową pokonał golkipera z Elbląga.

Ważne zwycięstwo odniósł także Ruch Wysokie Mazowieckie, który pokonał na wyjeździe 2:1 Puszczę Niepołomice i opuścił przedostatnie miejsce w tabeli.

- Dalej jesteśmy na dole i w tej mierze nic się nie zmieniło. Ale mam nadzieję, że coś drgnęło w zespole - komentuje trener Mlecznych Sławomir Kopczewski.

Z podlaskich ekip nie wygrał tylko Sokół Sokółka, który zremisował 1:1 z Jeziorakiem Iława.

WYNIKI 10. KOLEJKI

Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 - Słowicki (90).
Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkievicius, Pomian (86. Ł. Walicki), Świerzbiński, Usaczew, Darda (62. Słowicki), Mikulenas, Radzio.

Puszcza Niepołomice - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:2 (1:1).
Bramki: 1:0 - Świstak (17), 1:1 - Kołodziejczyk (20), 1:2 - Bzdęga (71).
Ruch: Holewiński - Kołłątaj, Urban, Wiech (31. Oświęcimka), Galiński, Speichler, Kołodziejczyk, Żaglewski (81. Fidziukiewicz), Strózik, Ambrożewicz, Bzdęga.

Sokół Sokółka - Jeziorak Iława 1:1 (0:1).
Bramki: 0:1 - Sedlak (2), 1:1 - Jóźwiak (74).
Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Naliwajko, Pracz, Mościński, Zalewski, Wojtkielewicz, Kopeć (46. Gołębiewski), Butkiewicz (73. Baranowski), Toczydłowski (46. Żuberek), Andrzejewski.

Stal Stalowa Wola - Wisła Płock 1:0, Resovia Rzeszów - Okocimski Brzesko 0:1, Motor Lublin - Stal Rzeszów 0:2, Pelikan Łowicz - Start Otwock 3:3, GLKS Nadarzyn - Znicz Pruszków 0:0, OKS 1945 Olsztyn - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0.