UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Polska Wschodnia kusi turystów. Promocja za unijne miliony.

  Polska Wschodnia kusi turystów. Promocja za unijne miliony.

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Turyści, którzy chcą zobaczyć żubry, koniecznie muszą wybrać się do Puszczy Białowieskiej

  Turyści, którzy chcą zobaczyć żubry, koniecznie muszą wybrać się do Puszczy Białowieskiej ©Fot. Wojciech Wojtkielewicz

  Kampania promocyjna i trasa rowerowa łącząca pięć województw. Tak wschodnie regiony Polski będą kusić turystów. Pomogą im w tym pieniądze z Programu Rozwój Polski Wschodniej.
  Turyści, którzy chcą zobaczyć żubry, koniecznie muszą wybrać się do Puszczy Białowieskiej

  Turyści, którzy chcą zobaczyć żubry, koniecznie muszą wybrać się do Puszczy Białowieskiej ©Fot. Wojciech Wojtkielewicz

  Program Rozwój Polski Wschodniej (RPW)

  Program Rozwój Polski Wschodniej (RPW)


  To 2,7 mld euro dla pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego na naukę i innowacje, internet, rozwój miast, budowę dróg, turystykę, trasy rowerowe i promocję gospodarczą.  To doskonały czas na zaprezentowanie walorów tej części kraju.
  Jestem przekonany to początek rewolucji turystycznej w Polsce Wschodniej. Większe zainteresowanie turystów to nowe miejsca pracy, nowe usługi czy poszerzenie bazy noclegowej - mówi Krzysztof Hetman, wiceminister rozwoju regionalnego.

  Wspólną promocję wschodnich województw na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przygotowała Polska Organizacja Turystyczna. Pierwsze efekty już są. W lipcu ruszyła strona internetowa www.pieknywschod.pl. Tutaj każdy turysta znajdzie szczegółowe informacje o województwie lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim oraz warmińsko-mazurskim. To m.in. kalendarz imprez, propozycje aktywnego wypoczynku, wykaz najpiękniejszych zabytków, atrakcje przyrodnicze.

  - Strona internetowa będzie systematycznie uzupełniana. Pojawią się też dodatkowe funkcje, na przykład możliwość dodawania zdjęć przez turystów, ranking atrakcji, informacje o bazie noclegowej - zapewnia Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

  Kampania jest realizowana w ramach projektu "Promocja zrównoważonego rozwoju turystyki". Jego koszt to prawie 24 miliony zł. 100 procent tej kwoty to dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

  Turystyczna kampania, która zakończy się w 2012 roku, skierowana jest do turystów z Polski oraz Niemiec i Ukrainy. Jej cel to zmiana wizerunku Polski Wschodniej.

  - Chcemy pokazać piękno tej części kraju, która ma wiele do zaoferowania zarówno miłośnikom turystyki aktywnej, jak i turystom podróżującym z rodzinami oraz takim, którzy poszukują ciągle nowych miejsc - podkreśla wiceprezes Elżbieta Wąsowicz-Zaborek.

  Kampania promocyjna ma charakter multimedialny. Będzie widoczna w internecie, radiu, telewizji, prasie.

  - Jej efektem ma być wzrost liczby turystów w Polsce Wschodniej. A to wiąże się z nowymi miejscami pracy, rozwojem gospodarczym, inwestycyjnym - przypomina Elżbieta Wąsowicz-Zaborek.

  Dzięki unijnemu wsparciu wschodnie regiony Polski staną się również rajem dla miłośników turystyki rowerowej. W ramach Programu RPW zostanie realizowany projekt "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej". Na ten cel przeznaczono 50 milionów euro.

  - Wybór określonego korytarza przebiegu trasy rowerowej nastąpi jeszcze w tym miesiącu - mówi wiceminister Krzysztof Hetman. - Następny etap to konsultacje społeczne w poszczególnych województwach w Polsce Wschodniej. Projekt jest coraz bardziej zaawansowany. Konieczne jest włączenie się województw w jego przygotowanie - dodaje wiceminister Hetman.

  Trasa rowerowa będzie oznakowana. Połączy najważniejsze atrakcje turystyczne, architektoniczne pięciu województw od warmińsko-mazurskiego do świętokrzyskiego. Zostaną też wybudowane stojaki, wiaty widokowe i postojowe, tak by jazda rowerem była bezpieczna i przyjemna.

  Zapraszamy Czytelników Kuriera Porannego do kolejnego konkursu.

  Tym razem czekamy na hasła promujące turystykę w Polsce Wschodniej. Propozycje haseł należy wysyłać do 25 września na adres mailowy: konkurs@poranny.pl

  Najlepsze pomysły nagrodzimy. Do wygrania m.in. plecaki turystyczne, samochodowe mapy Polski, koszulki polo, polary. W październiku przyznamy też nagrodę specjalną.

  Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.poranny.pl/konkurs_wschod
  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama