Woda
  2017

  Białystok gotowy na ulewy?

  Rozwiń
  Woda
  Zwiń

  Białystok gotowy na ulewy?

  W mieście trwały ćwiczenia mające przygotować służby i mieszkańców do walki z powodziami

  Duet Pezet / Mało­lat na Białystok Up To Date Festival

  Duet Pezet / Mało­lat na Białystok Up To Date Festival

  (ak)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Pezet i Mało­lat to duet dwóch braci mają bardzo różny dorobek muzyczny.

  Pezet i Mało­lat to duet dwóch braci mają bardzo różny dorobek muzyczny. ©www.myspace.com

  W sobotę (25 września) na Białystok Up To Date Festival zagra duet szanowanych, czołowych warszawskich raperów - bracia Kaplińscy znani jako Pezet i Małolat.
  Pezet i Mało­lat to duet dwóch braci mają bardzo różny dorobek muzyczny.

  Pezet i Mało­lat to duet dwóch braci mają bardzo różny dorobek muzyczny. ©www.myspace.com

  Pezet / Małolat, czyli dowód na to, że rap można mieć we krwi. Dwaj bracia, których dorobek muzyczny jest bardzo różny.

  Cztery solowe płyty Pezeta plus trzy w szeregach "Płomienia 81" czynią go szczególnym graczem w polskiej rapowej ekstraklasie; nie chodzi tu o ilość nagranych płyt, tylko o to, co wniosły do rodzimego hip-hopu.

  Konto Małolata jest dużo skromniejsze, ale nie oznacza to wcale, że jego starszy brat to niedościgniony wzór. Ma to potwierdzić ich kooperacja.

  Pezet - polski raper. Współzałożyciel grupy Płomień 81, który nagrał trzy albumy: "Na zawsze będzie płonął" (1999, Asfalt Records), "Nasze Dni" (2000, R.R.X.) i "Historie z sąsiedztwa" (2005, Konkret Promo/DobreZiomy).

  Paweł Kapliński ma na koncie także projekt z Noonem, z którym nagrał dwie wspólne płyty: "Muzyka klasyczna" oraz "Muzyka poważna". W 2007 roku ukazał się jego album "Muzyka rozrywkowa", a krążkiem zamykającym dotychczasową dyskografię artysty jest "Muzyka emocjonalna".

  Paweł Kapliński współpracował z takimi wykonawcami jak wspomniany wcześniej Noon oraz Ajronem, Grammatik, Flexxip, Stare Miasto, Lari Fari, Eisem, Redem, Fokusem i O.S.T.R., DonGURALesko.

  Małolat, czyli Michał Kapliński - polski raper, młodszy brat Pawła Kaplińskiego rapera występującego pod pseudonimem Pezet.

  W 1998 wygrał konkurs Super MC, w którym główną nagrodą był występ na składance "Hiphopowy raport z osiedla w najlepszym wykonaniu". Na płycie ukazał się utwór Małolata pt. "Miłość braterska", nagrany wspólnie z grupą Płomień 81. Później Małolat występował na dwóch pierwszych płytach Płomień 81, a także na obu częściach Kompilacji O$ki. W 2000 roku razem z Pezetem, Dizkretem (Stare Miasto) i Ciechem (Szybki Szmal) założył zespół L'ekipa. W 2001 po rozpadzie L'ekipy Małolat z Ciechem założyli zespół Żądło, który rozpoczął prace nad płytą, do której wydania jednak nie doszło. W 2003 Małolat rozpoczął nagrywanie wspólnej płyty z Ajronem. Płyta ukazała się na początku 2005 roku i nosiła tytuł "W pogoni za lepszej jakości życiem".

  Wystąpił gościnnie w utworze "Kochać Życie" na płycie WWO - "Witam was w rzeczywistości" oraz w utworze "W klub idziemy" wspólnie z bratem - Pezetem, Mesem, oraz z raperem Ero.  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama