NASZE
  GALERIE

  Białystok się buduje

  Rozwiń
  Wygraj dom: Eksperci odpowiadają na pytania Czytelników

  Wygraj dom: Eksperci odpowiadają na pytania Czytelników

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Ten dom wygra nasz Czytelnik

  Ten dom wygra nasz Czytelnik

  loteria@poranny.pl - kilka tygodni temu uruchomiliśmy specjalny adres e-mail, na który Czytelnicy "Porannego" mogą przesyłać pytania związane z naszą loterią, budową domu, który można wygrać czy osiedlem. Wybraliśmy te najciekawsze.
  Ten dom wygra nasz Czytelnik

  Ten dom wygra nasz Czytelnik

  Zadaj pytanie

  Architekt Tomasz Sobieszuk

  Architekt Tomasz Sobieszuk

  Zadaj pytanie


  Interesuje Cię jakieś zagadnienie - zadaj konkretne pytanie. Wyślij je za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: loteria@poranny.pl wpisując w tytule wiadomości: "Pytanie do specjalisty"
  W odpowiedzi uzyskasz potwierdzenie otrzymania wiadomości i przewidywaną datę opublikowania odpowiedzi na łamach "Porannego" i stronie: www.poranny.pl/loteria  Odpowiedzi na pozostałe zostały udzielone za pośrednictwem poczty elektronicznej.
  Przypomnijmy, odpowiedzi udzielają: Tomasz Sobieszuk - architekt, wiceprezes Biura Projektów MTM Styl, Ryszard Matłowski - inspektor nadzoru budowlanego, Marek Jakubiec - koordynator Osiedla Pod Lasem, Barbara Augustyniak - przedstawicielka firmy Yuniversal Podlaski, Generalnego Wykonawcy i Łukasz Bołtromiuk - przedstawiciel "Kuriera Porannego".

  Odpowiada architekt Tomasz Sobieszuk, wiceprezes Biura Projektów MTM Styl:

  Dom jest bardzo fajny, nowoczesny ale widzę tu kilka wad. Brak jakiegokolwiek podpiwniczenia, chociażby częściowego. Marzeniem byłoby podpiwniczenie pod całym domem, ale to podnosi mocno koszta. W każdym domu powinna być piwnica na trzymanie różnych przetworów, słoików, żywności, która może dłużej leżeć, warzyw, itd.
  - Ostatnio coraz częściej budowane są domy bez piwnic - ze względów oszczędnościowych, w celu przyśpieszenia budowy lub na skutek wysokiego poziomu wód gruntowych. Projekt tego domu można uzupełnić o piwnicę - szczególnie w przypadku, gdy kotłownia ma być na paliwo stałe. Podpiwniczenie pod częścią budynku wydaje się nieracjonalne - niewiele mniejsze koszty, a dużo trudniejsza izolacja. W razie potrzeby spiżarnię można zrobić kosztem części łazienki i garderoby.

  Garaż wydaje się być strasznie wąski, ciasny do stawiania tylko małych samochodów, w projekcie Szafran 4 wygląda to dużo lepiej, Szafran 3 to już rewelacja.
  - Garaż ma szerokość 330 cm w świetle - to nie jest mało, jeżeli przyjmiemy, że szerokość przyzwoitego samochodu wynosi 180 cm. W projekcie Szafran 4 garaż jest szerszy o 60 cm, ale powoduje to wzrost powierzchni domu o kilka metrów kwadratowych, a co za tym idzie - podnosi koszt budowy domu o kilkanaście tysięcy złotych. Szafran 3 ma po prostu garaż na dwa samochody, bo takie były założenia projektowe.

  Czy ciepła woda będzie podgrzewana piecem olejowym od centralnego ogrzewania czy w jakiś inny sposób? Jakiego litrażu będzie bojler do ciepłej wody?
  - Woda jest podgrzewana piecem olejowym, pojemność zasobnika może być różna - w tym przypadku wynosi 135 litrów.

  W naszej loterii możesz wygrać niezwykły dom

  - o powierzchni 138 metrów kwadratowych
  - wykończony, gotowy do zamieszkania
  - działka ma 1100 metrów kwadratowych
  - wartość nagrody to 675 tys. złotych


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama