Woda
  2017

  Białystok gotowy na ulewy?

  Rozwiń
  Woda
  Zwiń

  Białystok gotowy na ulewy?

  W mieście trwały ćwiczenia mające przygotować służby i mieszkańców do walki z powodziami

  W papierowym wydaniu Kuriera Porannego z 13 września 2010...

  W papierowym wydaniu Kuriera Porannego z 13 września 2010 polecamy:

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  W papierowym wydaniu Kuriera Porannego z 13 września 2010 polecamy:
  Czeka nas kolejny remont wiaduktu Dąbrowskiego
  Prace ciągną się drugi rok i jeszcze potrwają. Wkrótce ma zostać otwarta remontowana teraz część alei Solidarności. Jednak nie oznacza to końca korków na tej jednej z najważniejszych tras w Białymstoku. Jeszcze w tym roku mogą rozpocząć się prace na wiadukcie nad ulicą Poleską. Największe utrudnienia znów czekają białostoczan od lipca przyszłego roku.
  na stronie 1

  Ruszyły dwa nowe oddziały w białostockich żłobkach
  Miejsc ciągle za mało. Sale zamiast pralni. Dzięki temu w żłobkach przy ul. Wasilkowskiej i Rumiankowej są nowe oddziały. - To 50 dodatkowych miejsc - mówi Janusz Zawistowski z magistratu. To wciąż za mało. Miasto chce zarezerwować pieniądze dla dziennych opiekunów.
  na stronie 2

  Kobiety idą do samorządów
  Wyborcze równouprawnienie. Będą kandydatki, będą dla nich czołowe miejsca na listach wyborczych do samorządów. Takie obietnice składają partie. W Białymstoku organizowane jest bezpłatne szkolenie dla pań startujących w wyborach samorządowych.
  na stronie 3

  Pomagamy chorej Karolinie
  Charytatywna impreza przy Węglowej. Koncerty, pokaz mody, profesjonalne sesje fotograficzne, makijaże. Takie atrakcje czekały na białostoczan, którzy wczoraj odwiedzili dawny magazyn wojskowy. Jednak najważniejszym celem imprezy była pomoc dla 9-letniej Karoliny.
  na stronie 4

  Miasto ulży najemcom
  Jeśli oni ulżą niepełnosprawnym. Każdy, kto wynajmuje lokal usługowy od gminy i dostosuje go do potrzeb osób niepełnosprawnych, może to zrobić na koszt miasta. Zarząd Mienia Komunalnego będzie zwracać pieniądze za stworzenie miejsca bez barier.
  na stronie 5

  Przystanki bez kiosków
  W centrum miasta. Z końcem roku zniknąć mają trzy kioski Ruchu zlokalizowane przy przystankach autobusowych. Ale także inne punkty handlowe. Urzędnicy przygotowują teren pod przyszłe przebudowy dróg.
  na stronie 6

  Gminy walczą o euro
  Najlepsi w powiecie. Tykocin, Łapy i Supraśl potrafią korzystać z unijnych funduszy. Tak wynika z mapy Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego na lata 2007-2013.
  na stronie 7

  Ulewy przedłużają budowę drogi
  Bajoro nie do przebycia. Mieszkańcy Sobolewa narzekają na przedłużający się remont ulicy Wiejskiej. Burmistrz Supraśla zapewnia, że drogowcy uwiną się do końca września.
  na stronie 9

  Stawiamy na jakość
  Smakoszy ciągle przybywa. Tradycyjne wędzone wędliny, dobre sery, ekologiczne owoce i warzywa. Za takie produkty jesteśmy w stanie zapłacić dwa lub nawet trzy razy więcej. I coraz chętniej po nie sięgamy.
  na stronie 10

  Samochód wjechał w ludzi, którzy wyszli z kościoła
  Przez awarię auta. Jedenaście osób, w tym 3-letnia dziewczynka, zostało rannych w wypadku, do którego doszło wczoraj rano w Bystrzycy (województwo podkarpackie).
  na stronie 11


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama