Łomża nadal na czele. Klęski gospodarzy w meczach 7. kolejki

Hetman Białystok (białe stroje) poniósł klęskę z innym Hetmanem z Tykocina
Hetman Białystok (białe stroje) poniósł klęskę z innym Hetmanem z Tykocina Fot. W. Wojtkielewicz
Piast Białystok przełamał się odnosząc pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie. Porażkami 1:4 zakończyły się mecze pozostałych drużyn ze stolicy Podlasia - Hetmana i Włókniarza.

Piast musiał czekać aż do siódmej kolejki, by cieszyć się z wygranej. Zwycięstwo z LZS Narewka 2:0 przyszło jednak dość łatwo.

- Byliśmy lepsi i przede wszystkim skuteczniejsi - ocenia Jacek Bayer, trener Piasta. - Gospodarze mieli jedną groźną akcję w 4. minucie meczu, ale później do końca spotkania już nam nie zagrozili - dodaje.

Białostoczanie czekali cierpliwie na swoje szanse i umiejętnie kontrowali rywali. Najpierw akcję Piotra Zdzichowicza wykończył Marcin Borowik, a tuż przed końcem miejscowych dobił Bartosz Ciuchnicki, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Nie dali szans po przerwie

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł Hetman Tykocin, zatrzymując tym samym hetmańskich z Białegostoku, którzy wygrali dwa poprzednie mecze.

- Rywale zwyciężyli zasłużenie, bo posiadali przewagę niemal przez cały mecz. Co prawda, strzeliliśmy pierwsi gola, ale odpowiedź gości była bardzo szybka, a po przerwie nie dali nam już zupełnie szans - komentuje Andrzej Pietrzyk, trener białostockiego Hetmana.

Klęskę poniósł także Włókniarz, który nie sprostał Zniczowi Suraż. Po meczu trener białostoczan Artur Dakowicz miał spore pretensje do arbitrów.

- Na pewno nie przez sędziów przegraliśmy, ale straciliśmy drugiego gola ze spalonego. Gdyby nie to, może udałoby się nam jeszcze podnieść w drugiej połowie. A tak do przerwy było 0:2 i po sprawie - tłumaczy Dakowicz.

Lider wygrywa z Cresovią

Zwycięstwo umocniło Znicz na pozycji wicelidera. Wciąż przewodzi ŁKS 1926 Łomża, który bez większych problemów wygrał 2:0 z Cresovią Siemiatycze. Oba gole dla biało-czerwonych strzelił Mateusz Laskowski.

Wyniki 7. kolejki

Hetman Białystok - Hetman Tykocin 1:4 (1:1). Bramki: 1:0 - Domalewski (30), 1:1 - Plaga (37), 1:2 - Dworzanczyk (55), 1:3 - Dworzanczyk (83), 1:4 - Klimowicz (90).

ŁKS 1926 Łomża - Cresovia Siemiatycze 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Laskowski (5), 2:0 - Laskowski (45).

Włókniarz Białystok - Znicz Suraż 1:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Śliwa (13), 0:2 - Zubowski (42), 0:3 - Śliwa (63), 0:4 - Mierzwiński (65), 1:4 - Gąsowski (89).

LZS Narewka - Piast Białystok 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Borowik (50), 0:2 - Ciuchnicki (85).

Tur Bielsk Podlaski - Sparta Augustów 1:4 (1:0). Bramki: 1:0 - Stasiuk (20), 1:1 - Niedźwiecki (62), 1:2 - Chabasiński (66), 1:3 - Chilkiewicz (75-samobójcza), 1:4 - Harasim (78).

KS Michałowo - Perspektywa Łomża 3:1 (2:0). Bramki:1:0 - Gołdowski (2), 2:0 - Gołdowski (45), 3:0 - Hawryluk (70), 3:1 - Siekierski (85).

Gryf Gródek - MKS Mielnik 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Gryko (11), 2:0 - Humienny (22), 3:0 - Dzierzgowski (79), S. Kozłowski (86).

Rudnia Zabłudów - Orzeł Kolno 0:5 (0:3). Bramki: 0:1 - Kostuch (10), 0:2 - Makowski (30), 0:3 - Kiełczewski (40), 0:4 - Makowski (70), 0:5 - Sawko (75).