UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Pronar Zeto Astwa AZS Białystok gra w weekend turniej w...

  Pronar Zeto Astwa AZS Białystok gra w weekend turniej w Legionowie

  (ted)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Pronar Zeto Astwa AZS Białystok rozpocznie w piątek zmagania w towarzyskim turnieju o Puchar Prezydenta Legionowa. Rywalami akademiczek będą Stal Mielec, Murowana Goślina, PTPS Piła i miejscowa Legionovia.
  Dominika Kuczyńska (przodem) zagra wraz z koleżankami w turnieju w Legionowie

  Dominika Kuczyńska (przodem) zagra wraz z koleżankami w turnieju w Legionowie ©Fot. A. Chomicz

  Mimo że są to tylko towarzyskie zawody, to chcemy zwyciężyć - zapowiada Wiesław Czaja, trener białostoczanek.

  Oprócz Pronaru Zeto Astwy AZS w turnieju wystąpi jeszcze jedna ekipa z PLK - Stal. W zmaganiach wezmą udział także pierwszoligowe zespoły z Gośliny i Piły oraz drugoligowa Legionovia.

  - Pierwotnie gospodarze awizowali obecność drużyny z Zurychu, jednak okazało się, że plany uległy zmianie - tłumaczy Czaja. - W sumie to nawet dobrze się składa, że będą pierwszoligowe ekipy, bo one niedługo rozpoczynają sezon i są już w dobrej formie. My dopiero ją budujemy - dodaje.

  Akademiczki pojadą do Legionowa bez Małgorzaty Cieśli i Magdaleny Godos, które przechodzą rehabilitacje po kontuzjach. Szybciej normalne treningi rozpocznie Godos, która na pełny powrót do zdrowia potrzebuje jeszcze około miesiąca.

  - Z kadry, którą zabieram do Legionowa kilka zawodniczek narzeka na lekkie urazy. Na przykład Agnieszka Starzyk ma problem z barkiem, a Alicja Leszczyńska podkręciła staw skokowy. To samo dotyczy zresztą Daiany Muresan, która od czwartku jest już z nami i mimo kontuzji też pojedzie na turniej - wyjaśnia Czaja.

  Rumunka będzie czuła się w Białymstoku raźniej, bowiem klub zdecydował się podpisać kontrakt z jej rodaczką Ancą Martin. Wstępną umowę z akademiczkami zawarła także Serbka Branka Nikic. A to jeszcze nie koniec wzmocnień.

  - Wiadomo, że nie będzie z nami grała w tym sezonie Katarzyna Wysocka, dlatego szukamy środkowej. Jeszcze w tym miesiącu spodziewamy się na testach dwóch zawodniczek z zagranicy - kończy Czaja.

  Program Turnieju o Puchar Prezydenta Legionowa

  Piątek: Murowana Goślina - Stal Mielec (godz. 10), Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Legionovia Legionowo (13), Legionovia - Murowana (17), PTPS Piła - Pronar Zeto Astwa AZS (19.30).
  Sobota: Piła - Stal (10), Pronar - Murowana (12.30), Murowana - Piła (16), Stal - Legionovia (18.30).
  Niedziela: Stal - Pronar (10), Piła - Legionovia (12.30).

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama