Jagiellonia - Wisła 2:1. Gole Frankowskiego i Grosickiego, Jaga jest liderem. (4 x wideo, zdjęcia)

Feta po meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków
Feta po meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków fot. Anatol Chomicz
Jagiellonia Białystok pokonała 2:1 Wisłę Kraków w meczu 5. kolejki ekstraklasy. Gole dla żółto-czerwonych strzelili Kamil Grosicki i Tomasz Frankowski, a dla gości Paweł Brożek.

Kamil Grosicki był za szybki dla graczy Wisły
Kamil Grosicki był za szybki dla graczy Wisły fot. Anatol Chomicz

(fot. fot. Anatol Chomicz)

Linki do transmisji telewizyjnej na żywo meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków znajdziesz TUTAJ

Wisła także nastawia się na atak. Z przodu zagrają Maciej Żurawski i Paweł Brożek. Spotkanie ogląda komplet 6 tys. widzów.

Mecz rozpoczął się niesamowicie. W 4. minucie Żurawski dośrodkował do Brożka, a ten strzelił gola głową. Po kilkudziesięsięciu sekundach Jaga wyrównała w ten sam sposób. Dośrodkował Jarosław Lato, a akcję wykończył Kamil Grosicki.

Po wyrównaniu żółto-czerowni uzyskują z kazą chwilą coraz większa przewagę. Mariusz Pawełek dalekim wybiegiem uprzedza Tomasza Frankowskiego, po uderzeniu Grosika z pustej bramki piłkę wybija Gordan Bunoza.

Aż wreszcie stało się to, co się stać musiało. W 43. minucie Franka w polu karnym fauluje Cleber, a sam poszkodowany efektowną podcinką wyprowadza Jagę na prowadzenie.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmian. Szybko następują jednak korekty w składach. Jaga wzmacnia defensywę i wchodzi Mladen Kascelan. W Wiśle pojawia się Patryk Małecki.

Wkrótce dwie szanse mieli gospodarze. Strzał Laty o centymetry minął krakowską bramkę, a Grosicki niepotrzebnie strzelał z kilku metrów, zamiast podawać do Kascelana.

Wisła odpowiedziała w 70. minucie znakomitą szansą Małeckiego, po której fenomenalnie obronił Grzegorz Sandomierski.

W 74. minucie Wisła straciła bramkarza Pawełka, który został wyrzucony z boiska za faul taktyczny na Grosickim. Ale Wisła jeszcze nie zrezygnowała. W końcówce Małecki bardzo niebezpiecznie uderzył z rzutu wolnego, a po chwili zakotłowało się pod bramką Sandomierskiego. Na szczęście piłka nie wpadła do siatki.

W 6. minucie doliczonego czasu gry Jaga miała wielkie szczęście, bo po strzale Andraza Kirma futbolówka uderzyła w słupek. Po chwili Robert Małek skończył mecz. Po 22. latach Jagiellonia pokonuje Wisłę.

Więcej zdjęć znajdziesz w linku z lewej strony artykułu.

WYNIK
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (2:1). Bramki: 0:1 - Paweł Brożek (4), 1:1 - Grosicki (5), 2:1 - Frankowski (43-karny). Żółte kartki: Lato - Cleber, Bunoza, Małecki, Kirm. Czerwona kartka: Pawełek (74., za faul). Sędziował: Robert Małek (Zabrze). Widzów: 6 tys.

Jagiellonia: Sandomierski - Kijanskas, Skerla, Cionek, Norambuena, Kupisz (57. Kascelan), Hermes, Grzyb, Lato, Grosicki (85. Ncube), Frankowski (69. Burkhardt).

Wisła: Pawełek - Ciko, Cleber, Bunoza, Paljic, Boguski (55. Małecki), Wilk (66. Kirm), Sobolewski, Rios (76. Kurto), Żurawski, Paweł Brożek