NASZE
  GALERIE

  Białystok się buduje

  Rozwiń
  Kevin Kenner - wybitny amerykański pianista będzie...

  Kevin Kenner - wybitny amerykański pianista będzie koncertował w Białymstoku

  (ak)

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku zaprasza na niecodzienne wydarzenie artystyczne - Recital fortepianowy z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Kevina Kennera.
  Krytycy muzyczni oceniają Kevina Kennera jako artystę, którego intelekt, wyobraźnia i artyzm przemawia mocno i wymownie. Za tydzień amerykański pianista

  Krytycy muzyczni oceniają Kevina Kennera jako artystę, którego intelekt, wyobraźnia i artyzm przemawia mocno i wymownie. Za tydzień amerykański pianista będzie koncertował w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej. ©mat. organizatora

  Kevin Kenner jest znakomitym amerykańskia pianistą. W wieku 17 lat otrzymał na Międzynarodowym Konkursie im. F.Chopina w Warszawie w 1980 roku 10 nagród i nagrodę specjalną jury dla najbardziej obiecującego pianisty. Dziesięć lat później powrócił do Warszawy aby wygrać Konkurs Chopinowski otrzymując jednocześnie nagrodę publiczności i nagrodę za najlepsze wykonanie poloneza.

  W 1990 roku pianista zajął trzecie miejsce i otrzymał nagrodę specjalną za najlepszą interpretację muzyki rosyjskiej na Konkursie Czajkowskiego w Moskwie. Artysta uhonorowany został licznymi nagrodami na innych konkursach m.in. na International Terence Judd Award (Londyn 1990), Van Cliburn International Piano Competition (Fort Worth,1989) i Gina Bachauer International Competition (Salt Lake City, 1988).

  Kevin Kenner koncertował ze znakomitymi orkiestrami m.in.
  Halle Orchestra, BBC Symphony Orchestra, Filharmonią Berlińską, z warszawską Filharmonią Narodową, z Filharmonią Czeską, z brukselską Radiowo-Telewizyjną Orkiestrą Symfoniczną, z japońską NHK Symphony , z orkiestrami amerykańskimi m.in. San Francisco, San Diego, Salt Lake City, Kansas City, New Jersey, Rochester, Baltimore, St.Paul. Występował z wybitnymi dyrygentami m.in. Sir Charlesem Grovesem, Andrew Davisem, Hansem Vonkiem, Stanisławem Skrowaczewskim, Jerzym Maksymiukiem, Kazimierzem Kordem, Jirim Belohlavkiem i Antonim Witem.

  Kevin Kenner został zauważony i doceniony przez świat muzyczny. Krytycy muzyczni nazywają artystę : "jednym z najlepszych pianistów amerykańskich ostatnich lat" (Howard Reich, Chicago Tribune), "spełniającym oczekiwania znane jedynie z interpretacji największych chopinistów takich jak Rubinstein, Benedetti-Michelangeli i Dinu Lipatti (Winfried Wild, Schwaebische Zeitung, Niemcy).

  Adrian Jack z London uznał recital Kennera jako "najlepsze wykonanie koncertowe 4 Ballad Chopina". Londyński The Financial Times opisał Kennera jako "pianistę z gracją, subtelną różnorodnością i siłą, z wrodzoną zdolnością budowania dramatyzmu i proporcji. (…) - ukształtowany pianista będący u szczytu".
  The Washington Post napisał : "ogromny talent… artysta którego intelekt, wyobraźnia i artyzm przemawia mocno i wymownie". Dyrygent Stanisław Skrowaczewski, artysta nagrywający z takimi sławami jak Artur Rubinstein, zapamiętał interpretację Chopina przez Kennera jako wrażliwą i piękną.

  Kevin Kenner występował z Tokio String Quartet, Endellion String Quartet, Fogler String Quartet, Panocha Quartet i innymi zespołami kameralnymi.

  Pianista regularnie prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Japonii i USA.
  Od czterech lat jest profesorem na Royal College of Music w Londynie. Odnosi sukcesy na polu pedagogiki czego potwierdzeniem są sukcesy jego studentów na międzynarodowych konkursach.

  Zasiada w jury międzynarodowych konkursów m.in. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Azji, Międzynarodowego Konkursu Haliny Czerny-Stefańskiej w Aomori w Japonii, Krajowego Konkursu Chopinowskiego Fundacji Chopinowskiej w Miami w USA.

  Płyta Kevina Kennera ze scherzami i preludiami Chopina została bardzo wysoko ocenione prze BBC Music Magazine. Równie wysokie oceny otrzymała płyta z utworami Ravela. Obie płyty zostały nagrane przez firmę ` Dux` . Pianista nagrywa również dla japońskiej firmy Avex.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama