Promień Mońki - Zatoka Braniewo 1:1. Punkt nie jest zły (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Promienia Mońki (żółte koszulki) zremisowali z Zatoką 1:1
Piłkarze Promienia Mońki (żółte koszulki) zremisowali z Zatoką 1:1 Fot. W. Oksztol
Promień Mońki zremisował u siebie z Zatoką Braniewo 1:1 w meczu otwierającym 6. kolejkę spotkań. Podlasianie przegrywali od 40. minuty 0:1, ale do wyrównania doprowadził dziesięć minut przed końcem Michał Kossyk.

Po ostatnich porażkach ten wynik musi cieszyć. W końcu było widać zaangażowanie z naszej strony i mogliśmy ten mecz nawet wygrać - komentuje Leszek Zawadzki, grający trener Promienia.

Gospodarze musieli gonić wynik, gdyż stracili bramkę pod koniec pierwszej połowy. Dośrodkowaną piłkę strącił głową Rafał Jakimczuk i przyjezdni objęli prowadzenie.

- Mimo że rywal jest beniaminkiem, to zaskoczył nas twardością gry. Przeciwnicy wygrywali większość pojedynków w powietrzu - przyznaje Zawadzki.

Piłkarze Promienia zaatakowali zdecydowanie dopiero w ostatnim kwadransie. Wówczas zaczęły mnożyć się sytuacje strzeleckie, a celu dopiął Kossyk, który dośrodkowując piłkę z narożnika pola karnego zmylił bramkarza gości i piłka wpadła tuż przy długim słupku.

- Zaatakowaliśmy tak późno, bo baliśmy się, że dostaniemy drugą bramkę i będzie po meczu - tłumaczy Zawadzki.
Po zdobyciu wyrównującej bramki gospodarze poszli za ciosem i szukali zwycięskiego trafienia. Niestety, mimo kilku dogodnych okazji nie udało się zdobyć kompletu punktów.

- W naszej sytuacji kadrowej remis też jest dobrym rezultatem - podsumowuje opiekun Promienia.

Pozostałe spotkania 6. kolejki zostaną rozegrane w środę.

Promień Mońki - Zatoka Braniewo 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Jakimczuk (40), 1:1 - Kossyk (80).

Program 6. kolejki
Dąb Dąbrowa Białostocka - Wissa Szczuczyn (godz. 16), Mrągowia Mrągowo - Vęgoria Węgorzewo (16), MKS Korsze - Motor Lubawa (17), Concordia Elbląg - Huragan Morąg (17), Warmia Grajewo - Czarni Olecko (17), Mazur Ełk - Olimpia Zambrów (17), Pogoń Łapy - Start Działdowo (17).