Jagiellonia - Lech Poznań 2:0. Mistrz Polski na kolanach! (zdjęcia)

Jaga wygrała z Lechem Poznań 2:0
Jaga wygrała z Lechem Poznań 2:0 Fot. Wojciech Oksztol
W meczu na szczycie ekstraklasy piłkarskiej Jagiellonia Białystok pokonała 2:0 Lecha Poznań. Gole strzelili w drugiej połowie Tomasz Frankowski i Kamil Grosicki.

Pewnym zaskoczeniem jest pozostawienie przez trenera Jagi Michała Probierza na ławce rezerwowych Kamila Grosickiego. Na bokach linii pomocy grają Tomasz Kupisz i Jarosław Lato.

Pierwsza połowa nie jest ładnym widowiskiem. Obie styrony szanują się i przykłądają uwagę przede wszystkim do gry w obronie. Najlepszą okazję ma w 34 minucie Tomasz Kupisz, który wślizgiem kończy dośrodkowanie Jarosława Lato i minimalnie pudłuje. Przez 45 minut Jagiellonia oddaje jeden celny strzał, a Lech żadnego.

W 71. minucie Jaga obejmuje prowadzenie. Znakomitą akcję przeprowadza Grosicki, który pojawił się na boisku na początku II połowy. Grosik mija dwóch obrońców i dogrywa do Tomasza Frankowskiego. Franek ze spokojem pokonuje z kilkunastu metrów Burica.

Kilka minut później drugą żółą kartkę otrzymuje Manuel Arboleda i Ledch kończy mecz w dziesiątkę. Jaga wykorzystuje przewagę. Z lewej strony dośrodkowuje Alexis Norambuena,a Grosicki pięknym strzałem głową zaskakuje golkipera Lecha.

WYNIK
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 - Frankowski (71), 2:0 - Grosicki (87). Żółte kartki: Kascelan - Arboleda, Injac. Czerwona kartka: Arboleda (76., za drugą żółtą). Sędziuje: Szymona Marciniak (Płock). Widzów: 6 tys. (komplet).

Jagiellonia: Sandomierski - Kascelan (51. Grosicki), Skerla, Cionek, Norambuena, Kupisz, Grzyb, Hermes, Lato, Burkhardt (65. Kijanskas), Frankowski (85. Gogol).

Lech: Buric - Kikut, Wojtkowiak, Arboleda, Henriquez, Peszko (85. Tshibamba), Injac, Bandrowski, Stilic (67. Wichniarek), Kriwiec (61. Kiełb), Rudnevs.