NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad zmianą zawodu, ale nie miałeś odwagi podejść do egzaminu, rozwiąż nasz test. Sprawdź swoje predsyspozycje

  W papierowym wydaniu Kuriera porannego z 10 sierpnia 2010...

  W papierowym wydaniu Kuriera porannego z 10 sierpnia 2010 roku polecamy:

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  W papierowym wydaniu Kuriera porannego z 10 sierpnia 2010 roku polecamy:
  Żona Czesława Niemena walczy ze Stowarzyszeniem Niemen
  Sprawa trafiła do sądu w Białymstoku. Małgorzata Niemen nie chce, by stowarzyszenie z Supraśla używało pseudonimu artystycznego jej zmarłego męża. Nikt nie prosił spadkobierców o zgodę na użycie nazwiska Czesława Niemena. Sprawą wkrótce zajmie się sąd.
  na stronie 1

  Rozdamy pralki, lodówki, laptopy
  Już 20 sierpnia drugie losowanie nagród dodatkowych. Aby wziąć w nim udział, należy przynajmniej jeden zestaw złożony z dwunastu kolejnych kuponów włożyć do białej koperty C6 i dostarczyć do Biura Loterii "Kuriera Porannego". Termin upływa 18 sierpnia, o godzinie 15.30.
  na stronie 2

  Szlakiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
  Pielgrzymi odwiedzają Podlasie.
  Pomnik, szlak rowerowy i pieszy. Tak Suchowola upamiętni swojego rodaka błogosławionego ks. Popiełuszkę. - Już przyjeżdżają do nas pielgrzymi z całej Polski - mówi ks. Witold Skrouba, proboszcz suchowolskiej parafii.
  na stronie 3

  Urzędnicy na rowerach pilnują porządku w mieście
  Sposób na czystość. Dwa kółka pozwalają im dotrzeć w najbardziej niedostępne zakamarki i zobaczyć, w jakim stanie jest ścieżka rowerowa czy pas drogowy. Od niedawna dwa rowery pomagają w pracy urzędnikom departamentu ochrony środowiska. A w planach już jest zakup skuterów.
  na stronie 4

  W Białymstoku uczyli się, jak pomóc małym powodzianom
  Goście stowarzyszenia Droga. Trzeba nam było takiej odmiany. A przy okazji dużo możemy się dowiedzieć - mówi Dominika Rąb, wolontariuszka z gminy Gorzyce. Przez prawie tydzień młodzież z terenów popowodziowych obserwowała, jak funkcjonuje Nasz Dom. Chce zorganizować podobny u siebie.
  na stronie 5

  Niech przy remoncie Lipowej nie zapomną o podwórkach
  Mieszkańcy apelują. Szykuje się remont ulicy Lipowej. A co z podwórkami za kamienicami? - pytają lokatorzy ze wspólnoty mieszkaniowej przy Lipowej 37. Na razie nie mogą doprosić się usunięcia starych, walących się drzew, remontu uliczki, chodników i porządnego parkingu. - Niech wspólnota wydzierżawi teren i porządkuje go z nami - odpowiada Andrzej Ostrowski, dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego.
  na stronie 6

  Centrum Aktywizacji Zawodowej pomoże ludziom bez pracy
  W Łapach więcej ofert zatrudnienia. W jednym miejscu będzie się mieścił klub pracy, poradnictwo oraz pośrednictwo zawodowe. To dla bezrobotnych duże ułatwienie. Tymczasem w gminie Łapy maleje bezrobocie, a do urzędu pracy wpłynęło wiele ofert.
  na stronie 7

  Można zyskać zatrudniając niepełnosprawnych
  Firmy ze specjalnym statusem. - Prowadzenie zakładu pracy chronionej jak najbardziej się opłaca - uważa Franciszek Misiewicz, prezes Podlaskiej Spółdzielni Pracy Jubilat. - Ale raczej dużym przedsiębiorstwom, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Tym bardziej, że trzeba spełnić szereg wymagań i nie każdy sobie z tym poradzi.
  na stronie 9

  Prokuratura sprawdza przyczynę powodzi
  Chodzi o zbiornik Niedów. Tama została przerwana i 7-metrowa fala zalała okoliczne miejscowości na trasie Bogatynia-Zgorzelec. Prokuratura będzie sprawdzać, jak doszło do przerwania tamy i czy ktoś zawinił w tej sprawie.
  na stronie 10


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo