Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia - Śląsk Wrocław 4:1. Gol i asysta Lewczuka (wideo, zdjęcia)

Igor Lewczuk (z lewej) zaliczył bardzo dobry mecz w Młodej Ekstraklasie
Igor Lewczuk (z lewej) zaliczył bardzo dobry mecz w Młodej Ekstraklasie Fot. W. Oksztol
Młoda Jagiellonia Białystok zwyciężyła u siebie Śląsk Wrocław 4:1 w meczu inaugurującym sezon Młodej Ekstraklasy.

Żółto-czerwoni zaczęli od mocnego uderzenia i już w 6. minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Grzegorza Arłukowicza.

Jaga miała przewagę i mogła podwyższyć wynik w 24. minucie, lecz Janowi Pawłowskiemu zabrakło nieco precyzji przy wykończeniu indywidualnej akcji.

Po przerwie wciąż inicjatywę mieli miejscowi, lecz to goście wyrównali. Do bezpańskiej piłki zagranej w pole karne dopadł Krzysztof Michalski i głową z bliska pokonał w 62. minucie Jakuba Słowika.

Jagiellończycy nie rezygnowali z kompletu punktów i wyszli na prowadzenie w 73. minucie. Mocnym strzałem z dystansu popisał się Igor Lewczuk i piłka wpadła tuż obok słupka bramki Śląska.

- Po meczu z Arisem spadła na mnie wielka fala krytyki. We wszystkich gazetach czytałem, że Lewczuk zawinił dwa gole. Fakt, nie był to mój najlepszy mecz, można powiedzieć nawet, że fatalny i ciężko wrócić do równowagi, kiedy cała wina za to, że odpadliśmy z pucharów jest zwalona na mnie - przyznał po meczu obrońca żółto-czerwonych.

Lewczuk pokazał jednak, że nie załamał się i był wyróżniającym się zawodnikiem na boisku. Dobry występ okrasił jeszcze asystą w 89. minucie, kiedy po znakomitym dośrodkowaniu z prawej strony gola głową strzelił Jan Pawłowski.

Wcześniej, bo w 83. minucie na 3:1 podwyższył Grzegorz Kowalewski, a dwie minuty później Jakub Słowik obronił rzut karny podyktowany za zagranie ręką Łukasza Bogusławskiego.

- Mimo wysokiego zwycięstwa nie jestem do końca zadowolony. Popełnialiśmy zbyt dużo błędów technicznych. Wysoko stawiam poprzeczkę dla moich zawodników i jeśli chca grać w przyszłości w ekstraklasie, to muszą sporo poprawić - komentuje Mariusz Rumak, trener Jagi, dla którego był to debiut w roli szkoleniowca młodych żółto-czerwonych.

Jagiellonia - Śląsk Wrocław 4:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Arłukowicz (6-karny), 1:1 - Michalski (62), 2:1 - Lewczuk (73), 3:1 - Kowalewski (83), 4:1 - J. Pawłowski (89.

Jagiellonia: Słowik - Lewczuk, Gogol, Józefiak, Zawadzki, Murawski (46. Bogusławski), Dołubizna, Arłukowicz (74. Kowalewski), Steć (46. Maycon), J. Pawłowski (90. Malinowski), Zapolnik (90. Łosiewicz).