NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad zmianą zawodu, ale nie miałeś odwagi podejść do egzaminu, rozwiąż nasz test. Sprawdź swoje predsyspozycje

  Piotr Włodarczyk: Jagiellonio, strzeż się Arisu

  Piotr Włodarczyk: Jagiellonio, strzeż się Arisu

  (kw)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Piotr Włodarczyk

  Piotr Włodarczyk ©fot. Sławek

  Jestem patriotą i życzę awansu Jagiellonii Białystok. Ale czeka ją bardzo ciężkie zadanie - mówi były piłkarz Arisu Saloniki Piotr Włodarczyk.
  Piotr Włodarczyk

  Piotr Włodarczyk ©fot. Sławek

  33-letni napastnik był w sezonie 2008/2009 piłkarzem rywala Jagi w III rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, a obecnie występuje w innym greckim klubie - OFI Iraklionie Kreta. Wie zatem bardzo dużo na temat Bogów Wojny z Salonik.

  - Ci, którzy mówią, że Jagiellonia łatwo przejdzie Aris, nie powinni się wcale wypowiadać. To Grecy są faworytem i mają silniejszy zespół - przekonuje Włodarczyk.

  Aris ma wiele silnych punktów. Polski piłkarz Iraklionu wymienia przede wszystkim znakomitego szkoleniowca Hectora Cupera, potrafiącego ustawić zespół pod konkretnego rywala.

  - W każdej formacji są bardzo solidni zawodnicy. Najlepsza taktyką na nich jest gra agresywnym pressinigiem. Piłkarze z Salonik to Południowcy, lubiący mieć piłkę przy nodze i ją rozgrywać. Kłopoty pojawiają się, kiedy im się to uniemożliwi - zaznacza wychowanek Zagłębia Wałbrzych.

  Myśląc o awansie białostoczanie muszą wypracować przewagę na własnym boisku.

  - Wiem, że Jagiellonia jest groźna u siebie. Dlatego powinna wygrać, najlepiej bez straty gola. W Salonikach jest bardzo gorąco. Aris ma jednych z najlepszych kibiców w kraju. Spodziewam się kompletu publiczności, która umie ponieść dopingiem swoją drużynę. Remis tutaj będzie wielkim sukcesem białostoczan - kończy Włodarczyk.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo