NASZE
  GALERIE

  Grabarka 2017

  Rozwiń
  Piotr Włodarczyk: Jagiellonio, strzeż się Arisu

  Piotr Włodarczyk: Jagiellonio, strzeż się Arisu

  (kw)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Piotr Włodarczyk

  Piotr Włodarczyk ©fot. Sławek

  Jestem patriotą i życzę awansu Jagiellonii Białystok. Ale czeka ją bardzo ciężkie zadanie - mówi były piłkarz Arisu Saloniki Piotr Włodarczyk.
  Piotr Włodarczyk

  Piotr Włodarczyk ©fot. Sławek

  33-letni napastnik był w sezonie 2008/2009 piłkarzem rywala Jagi w III rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, a obecnie występuje w innym greckim klubie - OFI Iraklionie Kreta. Wie zatem bardzo dużo na temat Bogów Wojny z Salonik.

  - Ci, którzy mówią, że Jagiellonia łatwo przejdzie Aris, nie powinni się wcale wypowiadać. To Grecy są faworytem i mają silniejszy zespół - przekonuje Włodarczyk.

  Aris ma wiele silnych punktów. Polski piłkarz Iraklionu wymienia przede wszystkim znakomitego szkoleniowca Hectora Cupera, potrafiącego ustawić zespół pod konkretnego rywala.

  - W każdej formacji są bardzo solidni zawodnicy. Najlepsza taktyką na nich jest gra agresywnym pressinigiem. Piłkarze z Salonik to Południowcy, lubiący mieć piłkę przy nodze i ją rozgrywać. Kłopoty pojawiają się, kiedy im się to uniemożliwi - zaznacza wychowanek Zagłębia Wałbrzych.

  Myśląc o awansie białostoczanie muszą wypracować przewagę na własnym boisku.

  - Wiem, że Jagiellonia jest groźna u siebie. Dlatego powinna wygrać, najlepiej bez straty gola. W Salonikach jest bardzo gorąco. Aris ma jednych z najlepszych kibiców w kraju. Spodziewam się kompletu publiczności, która umie ponieść dopingiem swoją drużynę. Remis tutaj będzie wielkim sukcesem białostoczan - kończy Włodarczyk.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama