UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Plan przygotowań podlaskich trzecioligowców

  Plan przygotowań podlaskich trzecioligowców

  (ted)

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Andrzej Olszewski zadebiutuje w roli grającego trenera Pogoni Łapy

  Andrzej Olszewski zadebiutuje w roli grającego trenera Pogoni Łapy ©Fot. W. Oksztol

  Większość podlaskich ekip z III ligi rozpoczęło już treningi. Znane są już plany przygotowań oraz przedsezonowych sparingów siedmiu ekip z naszego regionu.
  Andrzej Olszewski zadebiutuje w roli grającego trenera Pogoni Łapy

  Andrzej Olszewski zadebiutuje w roli grającego trenera Pogoni Łapy ©Fot. W. Oksztol

  Beniaminek rozgrywek Dąb Dąbrowa Białostocka ma nowego trenera. Został nim Mariusz Kulhawik, ostatnio pracujący w młodej Jagiellonii Białystok jako asystent.

  - Chcieliśmy tchnąć w zespół nowego ducha i stąd pomysł zmiany trenera. Dotychczasowy szkoleniowiec Mirosław Tokajuk dostał propozycję bycia asystentem - wyjaśnia Mieczysław Sołowiej, prezes Dębu.

  Beniaminek otrzymał wczoraj licencję na grę w III lidze. Nie obejmuje ona jednak jeszcze stadionu, który dopiero będzie wizytowany.

  - Nie powinno być z tym problemu, gdyż wszystkie niezbędne prace są wykonane. Mamy wyremontowane szatnie i gotową klatkę dla kibiców gości - tłumaczy Sołowiej.

  Zespół już jutro wraca do treningów. Oprócz tego, że drużynę opuści Jakub Golak, to niewiele wiadomo na tematy kadrowe. Znany jest za to plan sparingów. Dąb zmierzy się z Pogonią Łapy (24 lipca), Spartą Augustów (30 lipca), Piastem Białystok (5 sierpnia) oraz Wissą Szczuczyn (8 sierpnia).

  Wissa jedzie do Giżycka

  Od dwóch tygodni trenują już za to piłkarze innego beniaminka - Wissy Szczuczyn. Na razie nikt nie ubył, ale to się jeszcze może zmienić. Na stanowisku trenera pozostanie Ireneusz Piwko, który zabierze zespół na tygodniowe zgrupowanie do Giżycka (26-31 lipca). W najbliższą sobotę Wissa rozegra sparing z Orłem Kolno, a tydzień później z KS Śniadowo. Podczas obozu przygotowawczego dojdzie do meczów kontrolnych z Mamrami Giżycko i MKS Korsze. Tydzień przed startem ligi formę Wissy sprawdzi Dąb.

  Gotowy plan przygotowań mają także w Mońkach. Piłkarze Promienia wrócili do zajęć w poniedziałek, chociaż frekwencja nie była zadawalająca.

  - Nie było jeszcze wszystkich zawodników, ale na razie nikt oficjalnie nie ubył - uspokaja Leszek Zawadzki, trener Promienia.

  Zespół z Moniek zagra pierwszy sparing już w najbliższą sobotę z Podlasiakiem Knyszyn. Później ekipa Zawadzkiego zmierzy się ze Spartą Augustów (24 lipca), Pogonią Łapy (31 lipca) oraz Olimpią Zambrów (7 sierpnia).

  Piłkarze z Zambrowa z kolei wznowili zajęcia w poniedziałek. Zespół poprowadzi podobnie jak przez ostatnie pół roku duet trenerski - Wojciech Kobeszko i Krzysztof Zalewski. Dotychczas drużynę opuściło kilku znaczących zawodników.

  - W najbliższym sezonie nie zagrają z nami Mateusz Butkiewicz, Maciej Kesler, Tomek Jakuszewski, Paweł Jurgielewicz, Tomasz Jastrzębski i Kamil Szymczuk - wylicza Kobeszko. - Trenują z nami za to Filip Jurczuk i Łukasz Minow, którzy ostatnio występowali w Pogoni Łapy - dodaje.

  Piłkarze Olimpii w najbliższych dniach rozagrają sparingi z Koroną Ostrołęka (16 lipca) i młodą Jagiellonią Białystok (17 lipca). Później zespół wyjedzie na tydzień do Mielnika (19-24 lipca) i tam w ostatnim dniu obozu sprawdzi formę z Cresovią Siemiatycze i Ruchem Wysokie Mazowieckie. Przed startem ligi Olimpia zagra jeszcze sparingi z Warmią Grajewo (28 lipca), Narwią Ostrołęka (31 lipca) oraz z Promieniem Mońki (7 sierpnia).

  Wariant się sprawdził

  Na ostatni guzik zapięty jest także plan przygotowań Warmii. Po rezygnacji Piotra Pawluczuka, zespół powierzono Marcinowi Strzelińskiemu. Dotychczasowy trener Wilczków przenosi się do Hajnówki, gdzie będzie prowadzić Puszczę.

  - Szkoda, że nie udało się nam namówić Piotrka. Chcemy jednak kontynuować to, co robił i dlatego postawiliśmy na podobną koncepcję z grającym trenerem - wyjaśnia Janusz Szumowski, dyrektor Warmii.

  W poniedziałek na pierwszym treningu Warmii zameldowało się 25 zawodników. Oprócz Pawluczuka nie ma innych ubytków kadrowych.

  Wilczki ruszają ze sparingami w sobotę. Rywalem będzie Ruch Wysokie Mazowieckie. Później ekipa z Grajewa zmierzy się z Płomieniem Ełk (21 lipca), młodą Jagiellonią (24 lipca), Olimpią Zambrów (28 lipca), Sokołem Sokółka (31 lipca) oraz Mamrami Giżycko (4 sierpnia) i Narwią Ostrołęka (8 sierpnia).

  Podobny wariant przyjęli włodarze Pogoni Łapy, powierzając funkcję grającego trenera Andrzejowi Olszewskiemu. Były bramkarz Jagiellonii będzie miał zadanie utrzymania zespołu w lidze. W ekipie z Łap zanosi się na sporą rewolucję kadrową.

  - Na pewno odchodzą Grzegorz Jóźwiak, Paweł Naliwajko i Filip Jurczuk, ale musimy liczyć się nawet z większymi ubytkami - przyznaje Tomasz Popławski, prezes Pogoni.

  Łapianie zagrają w sparingach m.in. z ŁKS Łomża, Zniczem Suraż, Cresovią Siemiatycze, Promieniem i Dębem.

  Niewiele nowego jest natomiast w ekipie Orła Kolno. Zespół Ryszarda Borkowskiego zachował miejsce w III lidze, gdyż z gry na tym poziomie rozgrywek zrezygnowała inna podlaska ekipa - MKS?Mielnik.

  - W czwartek zaczynamy treningi i przygotowywać się będziemy u siebie - informuje trener Orła. - Zagramy w sobotę pierwszy sparing z Wissą, a później mamy w planach mecze kontrolne ze Zniczem Biała Piska, Mamrami Giżycko i Tęczą Łyse. Tydzień przed ligą zagramy z KS Śniadowo - kończy Borkowski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama