Mundial 2010: Niemcy - Anglia 4:1. Skandaliczny błąd sędziego.

(ted)
Niemcy są kolejnym ćwierćfinalistą mundialu w RPA. Podopieczni Joachima Loewa pokonali Anglię 4:1, ale w wygranej pomógł im sędzia z Urugwaju, nie zaliczając w pierwszej połowie prawidłowego gola dla Anglików.

Spotkaniu 1/8 finału, pomiędzy Anglikami i Niemcami towarzyszyły wielkie emocje. Szkoda, że sędzia wypaczył wynik meczu.

Po golach Miroslava Klose i Lukasa Podolskiego Niemcy prowadzili 2:0. Kontaktową bramkę zdobył Matthew Upson, a chwilę później atomowym uderzeniem popisał się Frank Lampard. Powinno być 2:2.

Niestety, sędzia z Urugwaju - Jorge Luis Larrionda Pietrafesa nie uznał gola, mimo że na telewizyjnych powtórkach wyraźnie widać, że piłka przekracza linię bramkową.

W drugiej połowie dążący do wyrównania Anglicy nadziali się w trzy minuty na dwie kontry Niemców, wykończone przez Thomasa Muellera. To ostatecznie rozwiało nadzieje Brytyjczyków na korzystny rezultat.

wynik
Niemcy - Anglia 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 - Klose (20), 2:0 - Podolski (32), 2:1 - Upson (37), 3:1 - Mueller (67), 4:1 - Mueller (70).