Jagiellonia kończyła w dziewięciu, ale i tak awansowała (zdjęcia)

Żółto-czerwoni w dramatycznych okolicznościach pokonali Lechię Zielona Góra
Żółto-czerwoni w dramatycznych okolicznościach pokonali Lechię Zielona Góra Wojciech Wojtkielewicz
Juniorzy Starsi Jagiellonii Białystok pokonali w Zielonej Górze Lechię 2:1 i awansowali do kolejnej rundy mistrzostw Polski, w której zmierzy się z Lechem Poznań.

Spotkanie miało dramatyczny przebieg, bo żółto-czerwoni kończyli go w dziewiątkę. Sędzia w doliczonym czasie gry wyrzucił bowiem z boiska Mariusza Gogola i Mateusza Łosiewicza.

Długo wydawało się, że Jaga nie da rady. Lechia wygrała w Białymstoku 1:0, a w 56. minucie rewanżu Artur Małecki w zamieszaniu podbramkowym pokonał Michała Sakowicza i goście potrzebowali do awansu już dwóch goli.

Drużyna Artura Woronieckiego i Mariusza Kulhawika ruszyła do szturmu. W 62. minucie w polu karnym sfaulowany został Kamil Zapolnik, a jedenastkę wykorzystał Michał Fidziukiewicz. Sześć minut później z dystansu uderzył rezerwowy Karol Mackiewicz. Bramkarz Lechii popełnił błąd i wypuścił piłkę z rąk, a ta wturlała się do siatki.

W końcówce sędzia zaczął obdzielać jagiellończyków żółtymi, a potem czerwonymi kartkami i przedłużył spotkanie o cztery minuty. Na szczęście gospodarze nie doprowadzili do remisu.

Spotkana z Lechem, który wyeliminował GKS Bełchatów (0:0 i 2:0) zostaną rozegrane 27 czerwca w Poznaniu i 30 czerwca w Białymstoku.

WYNIK
Lechia Zielona Góra - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 - Małecki (56), 1:1 - Fidziukiewicz (62-karny), 1:2 - Mackiewicz (68).

Jagiellonia: Sakowicz - Łosiewicz, Gogol, Szóstko, Zawadzki, Murawski (30. Świderski), Dołubizna (46. Kądzior), Steć (58. Mackiewicz), Arłukowicz (75. Porębski), Pawłowski (46. Zapolnik), Fidziukiewicz.