Mundial 2010: Portugalia - Korea Północna 7:0. Rzeź w drugiej połowie.

(sk)
Portugalczycy strzelili Koreańczykom siedem bramek
Portugalczycy strzelili Koreańczykom siedem bramek fot. fifa.com
Do pogromu doszło w meczu grupy G. Portugalia rozbiła Koreę Północną aż 7:0, co praktycznie przesądza o jej awansie do fazy pucharowej.

To najwyższe zwycięstwo ekipy portugalskiej w mistrzostwach świata. Poprzednio cztery gole strzelili Polsce na mundialu w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku.

Zespół z Półwyspu Iberyjskiego potrzebował wysokiego zwycięstwa, by uciąć słowa krytyki po pierwszym meczu i nie zamknąć sobie drogi do awansu. W pierwszej połowie Korea Północna nieźle się broniła. Przegrywała tylko 0:1. Po przerwie nie była już w stanie powstrzymać ataków Portugalczyków. Traciła gola za golem i skończyło się pogromem.

Portugalia - Korea Północna 7:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Meireles (29), 2:0 - Simao (53), 3:0 - Almeida (56), 4:0 - Tiago (60), 5:0 - Liedson (81), 6:0 - Cristiano Ronaldo (87), 7:0 - Tiago (89).
Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1.