Młodzieżowy futbol: Porażka Jagiellonii, remis MOSP-Jagiellonii

Juniorzy starsi Jagiellonii przegrali z Lechią Zielona Góra
Juniorzy starsi Jagiellonii przegrali z Lechią Zielona Góra fot. Wojciech Wojtkielewicz
Przeciętnie wypadły pierwsze mecze białostoczan w eliminacjach mistrzostw Polski. Juniorzy starsi Jagiellonii ponieśli porażkę, a juniorzy młodsi MOSP-Jagiellonii zremisowali.

Jagiellończycy nie dali rady Lechii Zielona Góra, uelgając jej u siebie 0:1. Jedynego gola strzelił już w 10 minucie Artur Małecki, wykorzystując sytuację sam na sam z Michałem Sakowiczem.

Gospodarze przeważali, szczególnie w drugiej połowie. Mieli nawet kilka dobrych okazji podbramkowych, ale zmarnowali je i są w trudnej sytuacji przed rewanżem, który zostanie rozegrany 23 czerwca w Zielonej Górze.
- Pojedziemy tam dobrej myśli, bo jedyne o co mogę mieć pretensje, to brak skuteczności. Wierzę, że ją odzyskamy i awansujemy dalej - mówi trener Jagi Artur Woroniecki.

Juniorzy młodsi MOSP-Jagiellonii też mieli kilka dobrych okazji podbramkowych w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec, ale musieli zadowolić się bezbramkowym remisem. Z drugiej strony trzeba się z tego cieszyć, bo sedzia w końcówce meczu wyrzucił z boiska dwóch jagiellończyków - Adama Waszkiewicza i Mateusza Haponiuka.

Rewanż 24 czerwca w Białymstoku.

WYNIKI
Juniorzy starsi: Jagiellonia Białystok - Lechia Zielona Góra 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Małecki (10).
Jagiellonia: Sakowicz - Zawadzki, Szóstko, Gogol, Łosiewicz, Arłukowicz, Dołubizna, Murawski (75. Świderski), Steć, Zapolnik (46. Pawłowski), Fidziukiewicz.

Juniorzy młodsi: Stal Mielec - MOSP-Jagiellonia Białystok 0:0.
MOSP-Jagiellonia: Wojnarowski - Zmierczak (60. Kujawski), Waszkiewicz, Laskowski, Haponik, Wyrzykowski, Bogusławski, Szymaniuk, Kamiński (65. Milewski), Chryszko (75. Prusinowski), Harasimowicz.