Mundial 2010: Holandia - Japonia 1:0. Emocje zaczęły się po przerwie.

(ted)
Po przerwie żwawiej do ataku ruszyli Holendrzy i po strzale zza pola karnego Sneijdera objęli prowadzenie fot. fifa.com
Holandia pokonała Japonię 1:0 po golu Wesleya Sneijdera w 53. minucie spotkania. Podopieczni Berta van Marwijka praktycznie zapewnili sobie już awans do 1/8 finału.

Pierwsza połowa była dość nudna. Żadna z ekip nie kwapiła się do zdecydowanych ataków i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Po przerwie żwawiej do ataku ruszyli Holendrzy i po strzale zza pola karnego Sneijdera objęli prowadzenie.

Strata bramki nie załamała Japończyków, którzy ambitnie dążyli do wyrównania i niewiele brakowało, by ta sztuka im się udała. Rezerwowy Shinji Okazaki w 90. minucie przestrzelił jednak w znakomitej sytuacji.

Holendrzy z kolei groźnie kontrowali, lecz nie potrafili skutecznie wykończyć swoich akcji.

O godz. 20.30 kolejne spotkanie zespołów z grupy E. Kamerun zmierzy się z Danią i jeśli w tym meczu padnie remis, to Holandia będzie już pewna wyjścia z grupy.

Od godz. 16 czekają nas emocje mundialowe związane z grupą D. Ghana zagra z Australią.