Mundial 2010: Brazylia - Korea Płn. 2:1. Zapachniało niespodzianką.

(ted)
Faworyzowana Brazylia dość długo męczyła się z Koreą Północną, ale ostatecznie wygrała 2:1. Wszystkie gole padły po przerwie.

Brazylijczycy w pierwszej połowie nie mogli przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę Azjatów. Koreańczycy "zaparkowali autokar" w swoim polu karnym i przez 45 minut Canarinhos nie potrafili stworzyć ani jednej stuprocentowej sytuacji strzeleckiej.

Po przerwie podopieczni Dungi ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków, które przyniosły efekt już w 55. minucie. Obrońca Interu Mediolan Maicon zaskoczył strzałem z ostrego kąta bramkarza Korei, który nie był w tej sytuacji bez winy.

Drugiego gola strzelił w 72. minucie Elano, którego znalazł w polu karnym Robinho.

Honorowe trafienie dla Korei było dziełem Ji-Yun-Nam, który minutę przed końcem sfinalizował jedyną groźną akcję ofensywną swojego zespołu w całym meczu.

wyniki grupy G

Brazylia - Korea Płn. 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Maicon (55), 2:0 - Elano (72), 2:1 - Ji-Yun-Nam.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Portugalia 0:0.